31.03. – Niedziela IV Wielkiego Postu – Laetare Radości

 • Kościół święty, Nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którym obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złote  róże, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w  liturgii dzisiejszej niedzieli różowy kolor szat.
 • Kolekta na potrzeby archidiecezji – wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.                                                                                 
 • 16.oo – Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkie żale

1.04. – Poniedziałek

 • Zapraszamy na Nabożeństwo do Ducha Świętego po porannej Mszy św.

2.04. – Wtorek

 • 17.3o – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

3.04. – Środa

 • 16.oo – Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza do kościoła na modlitwy

4.04. – I Czwartek miesiąca

 • Nabożeństwo I czwartkowe o liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne 
 • Legion Maryi zaprasza na modlitwę za kapłanów po porannej  Mszy św. w kościele.
 • O  godz. 13.00 wyjazd na Apel Jasnogórski. Z racji wyjazdu do Częstochowy Kancelaria parafialna w tym dniu po południu będzie nieczynna. Wyjątkowo Czynna w piątek 5. Kwietnia po południu od 16.00 do 17.00.

5.04. – I Piątek miesiąca

 • Godzina Miłosierdzia Bożego o 15.oo
 • Droga Krzyżowa o godz. 17.15, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych zalecanych. Zalecki za zmarłych prosimy składać w zakrystii
 • O godz. 17.30 spowiedź dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania. O godz. 18.00 Msza święta dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w kościele.

6.04. – I Sobota miesiąca

 • Nabożeństwo I Sobotnie po porannej Mszy św.
 • 16.3o – Nauka dla rodziców i chrzestnych przed chrztem w kościele. 
 • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania

7.03=4. – Niedziela V Wielkiego Postu

 • Kolekta na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
 • 16.ooGorzkie żale

Ogłoszenia ogólne

 • Zbiórka na wyjazd na Apel Jasnogórski w dniu 4 kwietnia br.  będzie przy ulicy Łagiewnickiej o godz. 12.45 (obok Szkoły Podstawowej Specjalnej nr. 10) z racji remontu drogi na ulicy Kościelnej.
 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii w piątek 12.04.2019r. o godz. 16.00. Pójdziemy ulicami: Kościelną, Pileckiego, przez Plac Zawadzkiego, Łagiewnicką, Sportową, Węglową, przez park do ulicy Górnej, Łagiewnicką i Kościelną do Kościoła. Zbiórka przed kościołem o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału. Zaraz po zakończeniu Drogi Krzyżowej odbędzie się Msza św. wieczorna!
 • Odwiedziny chorych i starszych parafian przed świętami wielkanocnymi w sobotę 13 kwietnia w godzinach porannych – prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 • Po Mszy św. w wejściu do kościoła  można zakupić „ Paschaliki”  świece na stół wielkanocny w cenie 6zł.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym bezpłatny i praktyczny 16 –stronicowy dodatek zdrowotny „Ziołowa apteczka na wiosnę”, Warto przeczytać artykuł o bardzo ważnym w dobie dyktatury fałszywych newsów i inteligentnego hej tu darze rozeznawania duchowego; oraz  wiele innych ciekawych artykułów zachęcamy także do lektury innych czasopism katolickich