Zgromadzeni na Eucharystii chcemy słuchać słowa Boga i karmić się Jego Ciałem. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli przypomina nam, że nie ma ważniejszej sprawy niż zawierzenie życia Bogu i podporządkowanie się Jego zbawczym planom. Dzięki temu możemy spojrzeć na życie w prawdziwej wolności i cieszyć się radością posiadania największych darów.

NIEDZIELA  ●  XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 31.07

 • Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary, przekazywane także za pośrednictwem naszego konta bankowego, składamy szczere Bóg zapłać.
 • Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK
  • czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, prezb.
  • sobota – święto Przemienienia Pańskiego
 • W poniedziałek po Mszy Św. odprawimy nabożeństwo do Ducha Św.
 • We wtorek, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 • W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek i piątek po Mszach Św. odprawimy nabożeństwa: o nowe powołania oraz do NSPJ.
 • W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.
 • W sobotę od godz. 8.00 odbędzie się objazd chorych z posługą sakramentalną. Zgłoszenie przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, nie ma wtorkowej nowenny do MBNP oraz czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Pozostaje adoracja w sobotę od godz. 17.30 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Od 1. lipca do 31. sierpnia Msze Św. w tygodniu odprawiamy w następującym porządku:
  • Poniedziałek, środa i piątek – godz. 8.00
  • Wtorek i sobota – godz. 18.00, czwartek godz. 17.00

Msze Św. niedzielne pozostają bez zmian. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00.

 • W związku z letnią pogodą przypominamy o zakładaniu stosownego stroju do kościoła.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 • W niedzielę 21. sierpnia odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Organizujemy autokarowy wyjazd na to wydarzenie. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Koszt: 20 zł. Wyjazd o godz. 6.00.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku; nie zapominajcie o spotkaniu z Jezusem, szczególnie podczas niedzielnej Eucharystii.