Pytanie skierowane do Jezusa, które usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, to jedno z najważniejszych pytań, jakie kiedykolwiek zostały zadane: „Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?”. Zgromadzeni na niedzielnej liturgii, chcemy słuchać słowa Boga i otworzyć serca na miłość przychodzącą od Niego. Prośmy o łaskę autentycznej odpowiedzi na Jego wezwanie.

● NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO                               31.10

W związku z wystawą o  siostrze Marii Dulcissimie Hoffmann, w naszej parafii gościmy dziś kaznodzieję ks. Bogusława Jonczyka, proboszcza parafii św. Józefa w Świętochłowicach-Zgodzie.

● Kolekta przeznaczona jest na misje.

● O godz. 15.15 nabożeństwo różańcowe.

● O godz. 20.45 zapraszamy do kościoła na apel jasnogórski.

● UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH                                                                                    01.11

● Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii, szczególnie na opłacenie wywozu śmieci z cmentarza.

● Msze św. sprawowane są według porządku niedzielnego.

● O godz. 15.oo nabożeństwo za zmarłych z procesją na cmentarz parafialny.

● WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH                                                        02.11

Zapraszamy na różaniec za zmarłych zalecanych w wypominkach, który będziemy odmawiać od wtorku do soboty włącznie o godz. 17.30. Penitencjaria Apostolska wydała dekret, w którym dozwala na zyskanie odpustu zupełnego za dusze w czyśćcu cierpiące, który można uzyskać od południa uroczystości Wszystkich Świętych przez cały listopad. Należy pobożnie nawiedzić kościół, odmówić    „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawić spowiedź i przyjąć Komunię św. oraz nawiedzić cmentarz.

● W środę Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwy do kościoła o godz. 16.30.

● W pierwszy czwartek miesiąca po mszy św. porannej nabożeństwo, następnie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, Legion Maryi zaprasza na modlitwy za kapłanów. O godz. 16.30  spowiedź święta dla  dzieci i młodzieży, zaś o 17.00 zapraszamy na mszę św. szkolną.

● W pierwszy piątek po mszy nabożeństwo do NSPJ, o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

● W pierwszą sobotę zapraszamy po mszy porannej na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

● XXXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA                                                                                                                07.11

● W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. proboszcz Grzegorz Węglorz, budowniczy kościoła MB Fatimskiej w Katowicach-Piotrowicach. Zebrana kolekta przeznaczona będzie na dalszą budowę i wyposażenie kościoła.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

● Na wieży kościelnej została zamontowana odnowiona i wzbogacona o cyfry wskazujące tarcza zegarowa wraz ze wskazówkami. Kolekta specjalna zebrana na tę inwestycję w zeszłą niedzielę  wyniosła 4865zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.

● Na niektórych grobach na naszym parafialnym cmentarzu pojawiły się żółte naklejki z informacją „grób   nieopłacony”. Osoby zainteresowane prosimy o dokonanie w kancelarii parafialnej opłaty przedłużającej rezerwację grobu.

● Od 8 listopada br. spotkania Legionu Maryi odbywają się w poniedziałki po porannej mszy św.

● W przyszłą sobotę, tj. 6 listopada br. odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian, chętnych prosimy zapisywać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

● Z tyłu kościoła znajdują się karteczki na wypominki, można je składać wypisane w zakrystii, bądź w drzwiach małego kościoła Dobrego Pasterza na cmentarzu 1 listopada.

● Nasza parafia przygotowała kalendarze na rok 2022 z wizerunkiem kościoła. Są one dostępne w cenie 10zł w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

   Na cały tydzień refleksji, zadumy i modlitwy prośmy dobrego Boga o błogosławieństwo.