Przeżywamy dziś Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Zbawienie jest blisko nas i rozpoczyna się w Świętej Rodzinie, gdzie Bóg ukazuje się naszym oczom jako pokorny Król spoczywający w betlejemskim żłobie. Przyjmijmy te prawdę, aby w głębi naszych serc na trwałe zagościły szczera radość i prawdziwy pokój.

NIEDZIELA – ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 31.12.2023

▪Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Na godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne, gdzie przed Najświętszym Sakramentem wspólnie wyśpiewamy hymn „Ciebie, Boga, wysławiamy” spełniając warunki dla uzyskania odpustu zupełnego.

Kolekta przeznaczona jest na funkcjonowanie naszej parafii.Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI  – 01.01.2024

▪Nowy Rok to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego:   

8.00, 9.30, 11.00 i 16.00. Na 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe. W każdej Mszy św. zaśpiewamy wspólnie „Hymn do Ducha Świętego” w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w Nowym Roku. Z praktyką tą wiąże się możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

▪We wtorek w liturgii wspominamy świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów
i doktorów Kościoła.

▪W środę nie będzie nowenny do MBNP.

▪W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Po porannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Przypominamy, że w tym dniu nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

▪ W piątek przypada I piątek miesiąca. Po porannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo do NSPJ.

   Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 a potem na spotkanie w kościele.

SOBOTA  –  UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI –  06.01

▪ W sobotę, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, wspominająca misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. Przypominamy, że jest to święto nakazane. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego. O 15.30 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chórów Magnificat i Wanda.

     Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach w gablotkach.

     W tym dniuprzypadają kolejne rocznice święceń biskupich: abpa seniora Wiktora orazbiskupów Marka
i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. Jest to również Misyjny Dzień Dziecka.

     Kolektana potrzeby misji.

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO  – 07.01

▪Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

▪W naszej parafii posługuje akolita z WŚSD w Katowicach, Karol SKURA pochodzący z Parafii NSPJ
w Rybniku-Boguszowicach. Dekretem Abpa Adriana Galbasa w okresie od 19 lutego do 24 czerwca 2024r. rozpocznie on staż duszpasterski. Życzymy mu opieki MB Różańcowej oraz wszelkiej życzliwości parafian.

▪W Uroczystość Trzech Króli na mszy o godz. 11.00 poświęcimy świece dzieciom, które przygotowują się do  I Komunii Świętej.

▪ Od wtorku kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Harmonogram jest umieszczony
w gablotkach, na stronie internetowej parafii oraz na Facebooku.

▪Społeczność SP nr 17 w Świętochłowicach zaprasza wszystkich parafian na jasełka w wykonaniu uczniów szkoły w niedzielę 7. stycznia o godz. 15.00 w naszym kościele.

▪Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Francji. Szczegółowy plan znajduje się w gablotkach oraz na stronie internetowej i parafialnym Facebooku. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Na Nowy 2024 Rok, niechaj dobry Bóg wszystkim obficie błogosławi, obdarzy pokojem, nadzieją, szczerą miłością oraz zdrowiem i bezpieczeństwem.