„Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim w weselmy”. Pełni radości i wesela stajemy wokół Chrystusowego ołtarza, by świętować w liturgii Jego chwalebne Zmartwychwstanie. To szczytowy punkt nie tylko dziejów zbawienia człowieka, ale całego wszechświata.

NIEDZIELA WIELKANOCNA ● ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 04.04

● W dzisiejszą niedzielę kolekta świąteczna. Za Wasze złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

● W Poniedziałek Wielkanocny przeżywamy drugi dzień Uroczystości Zmartwychwstania – Msze Św. sprawujemy wedle porządku niedzielnego o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00. W tym dniu ma nieszporów. Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

● We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W czwartek nie będzie wystawienia i całodziennej adoracji, gdyż od Niedzieli Palmowej aż do II Niedzieli Wielkanocnej ustaje stała adoracja Najświętszego Sakramentu.

● W piątek, o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

● W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św.

● W sobotę kapłani naszego dekanatu przeżywają swój Konwent Wielkanocny prosimy o modlitwy w ich intencji o dobre duchowe przeżycie.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA ● MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11.04

● Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Caritas Archidiecezji, z tyłu kościoła można już dziś zabrać oświadczenie o przekazaniu 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego jakim jest Caritas naszej Archidiecezji.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżycie i przygotowanie Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Dziękujemy naszym Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Św. za ich posługę, pomoc oraz przygotowanie ciemnicy, dziękujemy służbie liturgicznej za sumienne zbiórki organizacyjne i asysty przy ołtarzu oraz za wyczyszczenie paramentów liturgicznych. Dziękujemy naszemu kościelnemu Panu Januszowi oraz jego pomocnikom za czuwanie nad wszystkim i oddaną służbę porządkową, Pani Magdzie z Domowego Kościoła za przygotowanie i czytanie komentarzy. Dziękujemy Panu Piotrowi – naszemu organiście za zorganizowanie i przeprowadzanie transmisji internetowych z celebracji liturgicznych. Gorąco dziękujemy naszym Paniom które czuwały nad wszystkim od strony estetyki ołtarza, oraz ofiarodawcom za przepiękne kwiaty do Bożego Grobu i na wystrój ołtarzy. Serdeczne Bóg zapłać scholii za profesjonalne upiększenie śpiewem i pieśniami całego Triduum Paschalnego.

● Pierwsza Spowiedź Św. dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w dwóch grupach w środę o 15.30 i w czwartek o 15.30. Prosimy o modlitwy w intencjach dobrego przygotowania się oraz przeżycia tego sakramentu przez nasze dzieci i ich rodziców.

● Przypominamy, że wciąż obowiązuje dyspensa od uczestnictwa we mszy św. dla osób starszych, chorych oraz tych, którzy obawiają się zakażenia, dlatego informujemy, że można uczestniczyć we mszy św. w swoich domach poprzez transmisję internetową albo telewizyjną. Transmisja Mszy Św. niedzielnych i świątecznych z naszego kościoła odbywa się przez łącza internetowe i jest o godz. 9.30. Link podany jest na stronie internetowej naszej parafii.

● Przypominamy, że w naszym kościele podczas jednej Mszy św. może przebywać 60 osób, a w małym kościele Dobrego Pasterza 18 osób. W kościele znajdują się wyznaczone taśmą miejsca do zajmowania podczas Mszy św. jak i na nabożeństwach. Bardzo prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa, dotyczących: dystansu i reżimu sanitarnego (odległość od siebie, założone maseczki zakrywające usta i nos oraz dezynfekcja rąk). Nasz kościół jest regularnie dezynfekowany i czyszczony, podobne zabiegi stosowane są względem konfesjonałów.

Wszystkim życzymy łask Zmartwychwstałego Chrystusa. Niech Waszemu życiu towarzyszą radość i nadzieja, płynące z głębokiego przeżywania Wielkanocnego Poranka i całych Świąt Paschalnych! Alleluja Chrystus Zmartwychwstał! Zmartwychwstał prawdziwie!