Kościół na całym świecie obchodzi dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ojciec i Syn i Duch, jeden sam Bóg, zaprasza nas do wejścia w tajemnicę swojego wewnętrznego życia. Niech miłość Boga, dostępna także w tej Eucharystii, przeniknie nas do głębi i uzdolni do budowania więzów opartych na sile miłości. Dziś kończymy Parafialne Misje Święte, dziękujmy Bogu za to wielkie duchowe dzieło i prośmy o właściwe jego owoce.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – ZAKOŃCZENIE MISJI ŚWIĘTYCH – 4.06

   ▪ Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Kolekta przeznaczona jest na Misje Święte. Na godz. 15.15 zapraszamy na nabożeństwo na zakończenie przy krzyżu misyjnym. Przy wyjściu z kościoła rozdawane będą pamiątkowe obrazki przeżytych misji.

   ▪ W poniedziałek po mszy św. porannej nabożeństwo do Ducha Św.

   ▪ W środę o 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

   ▪ W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. odprawimy o godz.: 8.00, 11.00 i 16.00. W tym dniu nie będzie całodziennej adoracji. Po mszy o godz. 8.00 wyruszymy z Najświętszym Sakramentem procesją ulicami naszej parafii. Trasa będzie przebiegała przez następujące ulice: Kościelna, Łagiewnicka, Szczytowa, Beskidzka, Szczytowa, Świętokrzyska, Bieszczadzka, Łagiewnicka i Kościelna. Prosimy parafian o przystrojenie poszczególnych ołtarzy:
1. Skwer przy ul. Szczytowej 1.  2. Skwer przy ul. Szczytowej pomiędzy blokami nr 21 i nr 31.
3. Kapliczka przy ul. Bieszczadzkiej. 4. Krzyż na bocznej ścianie kościoła.

Ołtarze zostaną dowiezione na miejsce rano o godz. 6.00. W tradycyjnej oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne o godz. 17.30 wraz procesją teoforyczną dookoła kościoła.

   ▪ W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

   ▪ W sobotę od godz. 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.06

   ▪ W przyszłą niedzielę kolekta na funkcjonowanie naszego kościoła.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

   ▪ Ogłoszenie dla młodzieży! Nasza parafia organizuje III spływ kajakowy malowniczą rzeką Wdą, w dniach od 21 do 29 lipca br. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą środę 7 czerwca, o godz. 19.00 w salkach przy probostwie.

„Idzie, idzie Bóg prawdziwy, idzie Sędzia sprawiedliwy,

stańmy wszyscy pięknym kołem i uderzmy przed Nim czołem”