Człowiek jest tajemnicą. Trudno poznać kogoś, gdy sami siebie nie znamy do końca? Siebie i innych powinniśmy odkrywać zawsze w kontekście prawdy, dobra i piękna. Ci, którzy patrzyli na Jezusa też stawiali sobie pytania: Kim On jest? Ten, który naucza, uzdrawia, wypędza złe duchy? Chcieli wiedzieć o Jezusie wszystko, ale nie byli w stanie wszystkiego pojąć. Niech ta Eucharystia będzie dla nas zbawiennym lekarstwem na drogach poznawania Zbawiciela. Niech ona przymnoży nam wiarę, nadzieję i miłość w kroczeniu za Panem.

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.02

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary, przekazywane także za pośrednictwem naszego konta bankowego, składamy szczere Bóg zapłać. O 15.30 nieszpory niedzielne.

 • Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dz. i męcz.
  • wtorek – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz.
  • sobota – wspomnienie św. Scholastyki, dz.
 • W poniedziałek podczas Mszy Św. będziemy błogosławić chleb i wodę z okazji wspomnienia św. Agaty.
 • W środę o 17.30 nowenna do MBNP.
 • W czwartek po porannej Mszy Św. wystawienie Najśw. Sakramentu i całodzienna adoracja. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.
 • W piątek o 15.00 godzina miłosierdzia.
 • W sobotę o 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 • Przyszła niedziela to VI Niedziela Zwykła. Jest to Światowy Dzień Chorego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • 26. stycznia zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie w pierwszej części parafii. Bardzo dziękujemy za możliwość wspólnej modlitwy, błogosławieństwa i prowadzonych z nami rozmów, także za przekazywane ofiary, które w części są przeznaczone na bieżące remonty i inwestycje w parafii.
 • Zbliża się czas Wielkiego Postu, dlatego tradycyjnie zachęcamy do nabycia za dobrowolną ofiarę „Zdrapki Wielkopostnej”. Są to konkretne zadania na każdy dzień, które mają pomóc w dobrym i owocnym przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych. Do nabycia u ministrantów i w zakrystii.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: Małgorzatę ADAMCZYK, Renatę CYGANEK, Jadwigę SOKOŁOWSKĄ, Jerzego WYSOKOWICZA, Mirosławę SIWCZYK i Bronisławę GORCZINSKĄ. Wieczny odpoczynek…