„W domu mego Ojca jest mieszkań wiele” – zapewnia nas dzisiaj Jezus w Ewangelii. Jego mowa skierowana do uczniów w Wieczerniku to zaproszenie do traktowania życia jako drogi, w której prawda Bożych słów stanowi podstawowy punkt odniesienia. Prośmy u progu tej Eucharystii, aby Bóg otworzył nasze serca i ukazał nam siebie w trakcie tej celebracji.

V  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 28.04

       Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

   ▪ O 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

   ▪ W poniedziałek obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

    ▪ Od środy rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszamy wiernych na codzienne nabożeństwa majowe:
      w niedziele i uroczystości o godz. 15.30, zaś w tygodniu o 17.30, w czwartek po mszy św.

   ▪ W środę 1 maja będziemy obchodzić 111. Rocznicę poświęcenia naszego Kościoła. Zapraszamy do dziękczynienia za dar naszej świątyni.

   ▪ W czwartek o godz. 8.45 odbędzie się spowiedź, a następnie próba przed Wczesną Komunią św.
      W związku z tym całodzienna adoracja rozpocznie się dopiero od godz. 10.30

   ▪  W piątek 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku  niedzielnego. Podczas nabożeństwa majowego o godz. 15.30 odnowimy Milenijny akt oddania Polski na Jasnej Górze. Uroczystość Wczesnej Komunii św. o godz. 11.00. W tym dniu z racji uroczystość nie  obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

   ▪  W I sobotę miesiąca pragniemy w naszej parafii odprawić różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, dlatego zapraszamy rano o godz. 7.30 na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem, następnie na Mszę św. a po mszy na 15 minutowe rozważanie różańcowe do rozmyślania.

       W sobotę odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia   przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

       W sobotę od godz. 17.30 okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

VI NIEDZIELA  WIELKANOCNA 5.05

   ▪ Kolekta przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.  

OGŁOSZENIA OGÓLNE

   ▪ Narodowe Święto Konstytucji 3 maja rozpocznie w naszym mieście Mszą św. w intencji Ojczyzny
      o godz. 11.00 w parafii św. Józefa Robotnika w Świętochłowicach-Zgodzie. Dalszy harmonogram  uroczystości znajduje się na plakacie w gablotce.

   ▪ Wszystkie osoby lubiące śpiew zachęcamy do dołączenia do parafialnego chóru Magnificat. Próby odbywają się w każdy wtorek od 17.30-19.00 oraz w czwartek od 17.00-19.00 w salce parafialnej na piętrze. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://chormagnificat.blogspot.com/ oraz na facebooku: chor.magnificat.54.

   ▪ Zapraszamy do uczestnictwa w 2 Pieszej Pielgrzymce dekanatu Świętochłowice na Jasną Górę od piątku  do niedzieli 30 maja-2 czerwca. Zapisy do 15 maja odbywają się poprzez stronę internetową www.pielgrzymka-swietochlowice.webnode.page  Koszt uczestnictwa to 160 zł/w tym noclegi w Woźnikach i Częstochowie, transport bagażu i koszty organizacyjne/. Zaliczkę 50 zł wpłacamy w zakrystii. Szczegóły na stronie internetowej. Jeżeli ktoś z chętnych posiada uprawnienia do kierowania ruchem albo kwalifikacje pielęgniarskie lub medyczne, to bardzo prosimy o pomoc i zgłoszenie w zakrystii

„Ave Maryja, przeczysta Lilija.”  W miesiącu maju wypraszaj nam potrzebne łaski.