W dzisiejszej Ewangelii Jezus zabiera swoich najbliższych uczniów na górę, aby ukazać im swoją najgłębszą tożsamość. Zanim wezmą udział w dramacie męki i śmierci swego Mistrza, otrzymają łaskę ujrzenia chwały przemienionego Chrystusa. Także my możemy doświadczyć przemieniającej mocy Boga na drodze wielkopostnych wyrzeczeń. Prośmy u progu tej Eucharystii, aby trudy i przeciwności znoszone dla Ewangelii przygotowały na spotkanie ze zmartwychwstałym Chrystusem.

NIEDZIELA – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU      5.03

Kolekta na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Misyjny Ad gentes. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. O 15.15 zapraszamy na nieszpory.

  • W poniedziałek po Mszy św. porannej nabożeństwo do Ducha Świętego.
  • W środę o godz. 17.30 nowenna do MBNP.
  • W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i całodzienna adoracja. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.
  • W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia. O 17.15 droga krzyżowa z modlitwą za zmarłych. Zalecki można składać w zakrystii.
  • W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.

NIEDZIELA – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  –    12.03

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii o. Błażeja Gawliczka ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który posługuje w Czernichowie na Ukrainie. Wygłosi do nas słowo Boże, a po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na dzieła, które prowadzą w parafii m.in. pomoc ubogim. Jest to także świetna okazja, by potraktować to jako jałmużnę – dar serca dla potrzebujących.

Kolekta na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

  • Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę „Szlakiem krajów nadbałtyckich” zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek 7. marca o godz. 18.45 w salkach. Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc.
  • Zapraszamy do uczestnictwa w 1. Pieszej Pielgrzymce dekanatu Świętochłowice na Jasną Górę. Odbędzie się ona w dniach 9. do 11. czerwca (od piątku do niedzieli – po Bożym Ciele). Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł (w tym noclegi w Woźnikach i Częstochowie, transport bagażu i koszty organizacyjne). Zaliczkę 50 zł wpłacamy w kancelarii parafialnej. Zapisy poprzez stronę internetową: www.pielgrzymka-swietochlowice.webnode.page

Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce i stronie internetowej.

  • Osoby, które chciałyby podjąć posługę liturgiczną (czytanie, psalm, komentarze, modlitwa wiernych, niesienie darów) podczas tegorocznego Triduum Paschalnego, prosimy o zapisanie się na liście, która znajduje się w zakrystii.