Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny, to kolejna okazja do tego, aby otworzyć się na dar przemieniającego działania Bożej miłości. Jezus obiecuje uczniom, że Duch Święty pozostanie z nimi na zawsze, a Jego działanie pogłębi zrozumienie nauki Zbawiciela.

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO  –  05.06

●  Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej i przekazania jej w życie i działanie wspólnoty Kościoła. Przez publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” oraz wypełnienie podstawowych warunków można uzyskać odpust zupełny

● Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. „Bóg zapłać” za wszelkie złożone ofiary.

●  W poniedziałek przeżywamy drugi dzień Zielonych Świąt jest to święto NMP Matki Kościoła, po mszy porannej nabożeństwo do Ducha Św. od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły w roku liturgicznym, który jest czasem wzrostu Kościoła, solidnego wypełniania swojego powołania i obowiązków oraz karmienia się Słowem Bożym i Eucharystią w pielgrzymowaniu do ostatecznego celu.

●  We wtorek o 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

●  W czwartek po mszy św. o godz. 8.00 całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. 

     Legion Maryi zaprasza na modlitwy za kapłanów po mszy porannej.

●  W piątek po mszy św. o godz. 8.00 modlitwy o rychła beatyfikację sł. B. Siostry Marii Dulcissimy Hoffmann, zaś o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

●  W sobotę od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY                                                                                    12.06

●  Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE  

• Przypominamy dzieciom, że nadal rozdajemy nagrody za ukończoną grę terenową, która miała miejsce w „Dniu dobra”.

•  Wszystkich członków Legionu Maryi, auksyliatorów i chętnych zapraszamy na coroczny ACIES, czyli odnowienie przyrzeczeń poświęcenia się Maryi zapraszamy do kościoła pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicach, w dniu 11 czerwca br. o godz. 10.00

W przyszłą sobotę 11 czerwca odwiedzimy chorych i starszych parafian,prosimy o zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.

Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach, Państwowa Straż Pożarna w Świętochłowicach oraz Straż Miejska w Świętochłowicach zapraszają do udziału w akcji profilaktycznej dla seniorów pod hasłem: „Gryfno Kasia zaproszo do bany” w sobotę 11 czerwca w godzinach 9:00 – 14:00. Akcja prowadzona będzie w specjalnym tramwaju „Kasia”, który bezpłatnie udostępnią Tramwaje Śląskie.  W trakcie przejazdu: pogadanka profilaktyczna każdej ze służb o ochronie przed oszustami oraz przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek (kawa + ciasto) oraz darmowe zwiedzanie Muzeum Powstań Śląskich! Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii przez cała dzisiejszą niedzielę. Liczba osób ograniczona.

Duchu Święty, który oświecasz serca i umysły dodaj nam odwagi abyśmy byli prawdziwymi świadkami Zmartwychwstałego.