„Effatha – otwórz się” mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii do głuchoniemego. „Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić” – relacjonuje nam święty Marek. Zgromadzeni na niedzielnej Eucharystii pragniemy otworzyć się na uzdrawiające dotknięcie Bożej mocy. Prośmy Pana, aby nasz język się rozwiązał i zaczął przemawiać ewangeliczną mową miłości.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 05.09

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji, w szczególności na Duszpasterstwo Akademickie i kościół akademicki (kryptę katedry).

● W pierwszy poniedziałek miesiąca po porannej mszy św. nabożeństwo do Ducha Świętego.

● We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W czwartek po porannej mszy św. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów, następnie wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

● W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

UROCZYSTOŚĆ NMP PIEKARSKIEJ – GŁÓWNEJ PATRONKI ARCHIDIECEZJI 12.09

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, w szczególności na nowe inwestycje w naszej świątyni.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● W środę przeżywamy święto narodzenia NMP.

● W piątek o godz. 18.00 msza św. dla młodzieży naszej parafii, zaś po mszy św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne do salki w małym kościele.

● W przyszłą niedzielę tj. 12 września na mszy św. o godz. 16.00 będziemy dziękować dobremu Bogu za czas posługi ks. Zdzisława Pławeckiego, a także powitamy nowego wikariusza ks. Marka Organistę.

● W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abpa Stanisława Gądeckiego
w przyszłą niedzielę przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar pieniężnych, która zostanie przeznaczona jako pomoc materialna dla cierpiącego ludu afgańskiego.

● Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się w niedzielę 12 września o godz. 12.oo w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Wiernych zachęcamy do łączności dzięki transmisji telewizyjnej TVP 1, internetowej i radiowej.

Niechaj Bóg wszechmogący błogosławi nam na wszelki trud,
który chcemy podjąć w rozpoczynającym się tygodniu!