Przeżywając Adwent, kierujemy naszą uwagę na powtórne przyjście Pana. W dzisiejszej Ewangelii Jan Chrzciciel przypomina nam, że przygotowanie drogi i prostowanie ścieżek naszego życia to zadanie ciągle aktualne. Niech udział tej Eucharystii nas umocni, abyśmy byli zdolni przyjąć Chrystusa sercem pokornym oraz odpowiadać na Jego wezwanie.

II NIEDZIELA ADWENTU 05.12

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, za ofiary pieniężne przez Was składane na rzecz parafii z serca dziękujemy.

● Przed kościołem można złożyć ofiarę na: „ Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.

● Zapraszamy dziś o godz. 15.30 na nieszpory niedzielne.

● W poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja biskupa.

● We wtorek o 17.30 zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

● W środę przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, chętnych na godz. 12.00 do kościoła zapraszamy na godzinę łaski.

● W czwartek po porannej mszy św. całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Legion Maryi zaprasza do kościoła na modlitwy za kapłanów.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

● W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi.

III NIEDZIELA ADWENTU 05.12

● Kolekta przeznaczona będzie na funkcjonowanie naszej parafii.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● W naszej parafii przeżywamy roraty dla dzieci i dla dorosłych.

– Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami zapraszamy na msze św. roratnie każdego dnia od poniedziałku do piątku włącznie na godzinę 7.00. Z tej racji nie ma mszy o godz. 8.00, która wraz z intencją staje się mszą św. poranną roratnią. Temat rorat dla dzieci brzmi: „Droga do Betlejem”. Dzieci, które odbywają kwarantannę zapraszamy do przeżywania rorat przez transmisję online przez stronę parafialną na facebooku.

Dorosłych zapraszamy na msze św. roratnie w poniedziałek, środę i piątek na godz. 18.00. Temat rorat dla dorosłych brzmi: „Cały sprawiedliwy” i jest umieszczony w gablotce i na stronie internetowej parafii.
W kościele pod figurą św. Barbary znajduje się „skrzynka nagród” do której można składać słodycze, zabawki, bądź przybory szkolne, które zostaną wylosowane jako nagrody dla dzieci uczestniczących w roratach.

● W kancelarii parafialnej, a także w zakrystii, oraz w przedsionku kościoła można zaopatrzyć się w kalendarze z wizerunkiem naszego kościoła na rok 2022 w cenie 10 złotych, a także nabyć opłatki na stół wigilijny, małe i duże (ofiara dowolna). Można zaopatrzyć się także w świece na stół wigilijny: małe 7 zł, duże 14 zł.

● Z powodu małej ilości osób chętnych, wyjazd na jarmark do Wrocławia również zostaje odwołany. Wszystkie osoby, które dokonały wpłaty, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii po zwrot pieniędzy.

● Odwiedziny chorych i starszych parafian przed Bożym Narodzeniem odbędą się w sobotę 19 grudnia.

● Z powodu kwarantanny klas 1-3 SP5 również za tydzień w niedziele 12 grudnia o godz. 11.00 poświęcimy medaliki bądź krzyżyki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

● Nasza parafia w tym roku włącza się do bożonarodzeniowej akcji „Paczuszka dla maluszka” organizowaną przez „Fundację małych stópek”. Od pierwszej niedzieli Adwentu do 21.12 można zostawić pod choinką umieszczoną obok obrazu Jezusa Miłosiernego paczki zawierające artykuły higieniczne dla niemowląt (pieluszki w różnych rozmiarach, proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła dla dzieci, chusteczki). W ten sposób chcemy pomóc małym dzieciom z hospicjów perinatalnych, domów samotnej matki i domów dziecka, a także mamom w trudnej sytuacji życiowej oczekującym narodzin dziecka.

Więcej informacji można znaleźć na plakatach w gablotkach, u parafialnych koordynatorów (numer telefonu na plakacie), a także zawieszonych na choince bombkach, które można zabrać ze sobą do domu.

● W związku z pandemią w tym roku proponujemy kolędę – odwiedziny duszpasterskie na 2 sposoby:

1. Msze św. kolędowe w kościele dla mieszkańców poszczególnych ulic (tak jak zeszłego roku).

2. Odwiedziny kolędowe przez kapłana wyłącznie dla osób chętnych, które dokonały już osobistego zgłoszenia

W gablotkach jak również na stronie parafialnej można zapoznać się już z planem mszy św. kolędowych jak i indywidualnych odwiedzin kolędowych osób zgłoszonych.