„Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiekiem grzesznym”” – mówi Piotr do Jezusa w dzisiejszym Ewangelii. Kiedy ten prosty doświadczony rybak zobaczył swoją nieudolność wobec tak wielkiego dzieła Bożego jakim był cud obfitego połowu, stanął w prawdzie i uznał swoją grzeszność. U progu tej świętej Eucharystii i my stańmy w prawdzie naszego sumienia i wzbudźmy w sobie szczerą intencję odwrócenia się od naszych grzechów.

NIEDZIELA ● V NIEDZIELA ZWYKŁA 06.02

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, w szczególności na utrzymanie i remont domów rekolekcyjnych. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary z serca składane.

● W pierwszy poniedziałek miesiąca po mszy porannej nabożeństwo do Ducha Świętego

● We wtorek o godz. 17.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W czwartek po porannej mszy św. wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.

● W piątek 11 lutego obchodzimy wspomnienia NMP z Lourdes jest to także Światowy dzień Chorego. Zapraszamy parafian na mszę św. o godz. 8.00. podczas której udzielimy sakramentu namaszczenia osobom chorym, przewlekle chorym, oraz w wieku starszym. W tym dniu szczególnie chcemy modlić się za wszystkich chorych naszych parafian.

Dzień 11 lutego jest także drugim piątkiem miesiąca, zatem po mszy św. porannej odmówimy modlitwę o rychłą beatyfikację sł. B. SM Dulcissimy Hoffmann. O godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

● W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu spowiedzi.

NIEDZIELA ● VI NIEDZIELA ZWYKŁA 13.02

● Kolekta na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● W poniedziałek 7 lutego na godz. 19.00 zapraszamy narzeczonych na probostwo na naukę przedślubną.

● Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce do Włoch od 15 do 24 sierpnia br. Odwiedzimy m.in. miejsce związane z naszą Patronką czyli Pompeje i wiele innych związanych z naszą wiarą, ze świętymi, z początkami chrześcijaństwa. Szczegóły na plakacie w gablotce oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapisy wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 300 zł w kancelarii parafialnej.
W razie pytań prosimy o kontakt z ks. Markiem.

W nocy z 4 na 5 lutego (tj. z piątku na sobotę) br. przy pomocy farby w sprayu poprzez pomalowanie dokonano uszkodzenia elewacji budynków parafialnych tj.: kościoła pw. Dobrego Pasterza, domu parafialnego od strony cmentarza oraz probostwa i bramy garażowej. Taki akt wandalizmu ma swoje miejsce w Kodeksie Prawa Karnego w art. 288 kk § 1, który podaje: kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Sprawa została zgłoszona Policji Miejskiej w Świętochłowicach, zostały także podjęte stosowne procedury śledcze. Parafia jako strona poszkodowana wystąpiła także z wnioskiem o ściganie tego przestępstwa.

Niech dobry Bóg w swoim błogosławieństwie obdarzy nas zdrowiem duszy i ciała.