Chrystus, który nas gromadzi w naszej świątyni pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest wokół nas a czasem nawet w nas. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas: biednych, słabych, grzesznych i rozbitych. Eucharystia Jest tego wielkim dziękczynieniem.


X NIEDZIELA ZWYKŁA 06.06

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

● W poniedziałek po porannej Mszy Św. zapraszamy do kościoła na modlitwy do Ducha Świętego.

● We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Jadwigi Królowej. O 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W czwartek po porannej mszy św. wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.

● W piątek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszach Św. odprawimy specjalne nabożeństwo z przebłaganiem i dziękczynieniem oraz Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. O godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

● W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.


XI NIEDZIELA ZWYKŁA 13.06

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego Kościoła.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● Serdecznie podziękowanie składam Parafianom, które codziennie modlą się w naszej kapliczce przy ul. Bieszczadzkiej, czuwają przy niej i dbają o jej czystość i piękny wygląd. Wielkie Bóg zapłać!

● W najbliższy poniedziałek w naszej parafii odbędzie się spotkanie formacyjne dla kapłanów rocznika święceń 2000. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

● We wtorek do naszej parafii przyjadą nauczyciele akademiccy, którzy należą do Duszpasterstwa Akademickiego Archidiecezji Katowickiej i w ramach zakończenia roku formacji będą uczestniczyli w spotkaniu i we Mszy Św. dziękczynnej wraz ze swoim duszpasterzem Ks. Dr Wojciechem Surmiakiem.

● W przyszłą niedzielę przeżywamy 13 dzień miesiąca zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 15.15.

——————————————————————————————————————————

● Transmisja Mszy Św. niedzielnych i świątecznych z naszego kościoła odbywa się przez łącza internetowe i jest o godz. 9.30. Link podany jest na stronie internetowej naszej parafii.

● Przypominamy, że w naszym kościele podczas jednej Mszy św. może przebywać 83 osób, a w małym kościele Dobrego Pasterza 25 osób. W kościele znajdują się wyznaczone taśmą miejsca do zajmowania podczas Mszy św. jak i na nabożeństwach. Bardzo prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa, dotyczących: dystansu i reżimu sanitarnego (odległość od siebie, założone maseczki zakrywające usta i nos oraz dezynfekcja rąk). Nasz kościół jest regularnie dezynfekowany i czyszczony, podobne zabiegi stosowane są względem konfesjonałów.

Niechaj na cały tydzień Bóg wszystkim obficie błogosławi!