Usłyszymy dziś w Ewangelii  niezwykłą obietnicę. Jezus zapowiada, że ci, którzy „uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych”, równi będą aniołom. Świadomi tego, że Bóg obdarza nas niezwykłą godnością, chcemy podczas tej Eucharystii umocnić naszą wiarę i wznosić przed Jego oblicze naszą dziękczynną modlitwę.

XXXII  ●  NIEDZIELA  ZWYKŁA      06.11

●  W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii kazania głosi O. Jarosław Kurek, mnich benedyktyński z opactwa Glenstal w Irlandii. Kolekta przeznaczona jest na renowację katedry – kościoła akademickiego.

●  Obchody liturgiczne tygodnia:

        Środa – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

        Czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

        Piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

        Sobota – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

● W pierwszy poniedziałek miesiąca po mszy św. porannej nabożeństwo do Ducha Świętego.

●  W czwartek po porannej mszy św. Legion Maryi zaprasza na modlitwy za kapłanów, w tym czasie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.

●  W piątek o 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

● XXXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA     13.11

● W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli diakona oraz kleryków z WŚSD w Katowicach, którzy podzielą się świadectwem odrywania swojego powołania. Zebrana kolekta przeznaczona będzie na utrzymanie seminarium śląskiego.

     W niedzielę 13 listopada przypada Światowy Dzień Ubogich, przed kościołami będzie można złożyć do puszek ofiarę na potrzebujących.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

Zebrana kolekta specjalna z Uroczystości Wszystkich Świętych przeznaczona na opłacenie wywozu śmieci z naszego cmentarza wyniosła 4580 zł. Rachunek za wywóz śmieci wyniósł 4440 zł. Serdecznie dziękujemy za Waszą ofiarność życzliwość i zrozumienie.

● Zapraszamy na różaniec za zmarłych zalecanych w wypominkach, który odmawiać będziemy do wtorku pół godziny przed mszą poranną i wieczorem od 17.15. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, można uzyskać od południa uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada. Należy pobożnie nawiedzić kościół, odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawić spowiedź i przyjąć Komunię św. oraz nawiedzić cmentarz.

● Nasza parafia przygotowała kalendarz na rok 2023 z wizerunkiem kościoła. Jest on już dostępne w cenie 15zł w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

● W tym roku podobnie jak w ubiegłym proponujemy kolędę – odwiedziny duszpasterskie na 2 sposoby:

    1. Msze św. kolędowe w kościele dla mieszkańców poszczególnych ulic.

    2. Odwiedziny kolędowe przez kapłana dla osób chętnych. Należy zatem zabrać ze stolika pod chórem kartkę zgłoszeniową, wypełnić ją i wrzucić do skrzynki z napisem KOLĘDA. Można to także uczynić drogą elektroniczną przez stronę internetową parafii, lub przez profil parafii na facebooku. Termin   zgłoszeń do 25 listopada br.

   Po zebraniu wszystkich zgłoszeń i ich podziale, zostanie podana informacja, kiedy odbędą się odwiedziny mieszkańców według poszczególnych ulic.

● Na ścianie muru naszego cmentarza przy kontenerach na śmieci zawieszona została półka w ramach akcji „Drugie życie znicza”. Bardzo prosimy, aby odkładać tam znicze czyste, szklane, kompletne i wyłącznie na wkłady wymienialne. Celem jest możliwość zabrania sobie takiego znicza, dokupienia nowego wkładu i postawiania go ponownie na grobie swoich bliskich. Prosimy, aby wszystkie inne znicze i śmieci wyrzucać do śmietnika obok!