NIEDZIELA  ●  II  NIEDZIELA  ADWENTU – 06.12

     ●  Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, za ofiary pieniężne z serca przez  Was składane na rzecz parafii serdecznie dziękujemy.

     ●  Dziś po mszach św. przed kościołem można złożyć ofiarę na rzecz „Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.

     ●  We wtorek przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 zapraszamy do kościoła na  „Godzinę łaski” zaś o godz. 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

     ● W środę Rodzina Radia Maryja zaprasza na modlitwy do kościoła o godz. 17.00 – godzinny różaniec zaś o  18.00 msza św. roratnia

     ●  W czwartek po porannej mszy św. nabożeństwo I czwartkowe oraz wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.

     ●  W czwartek na mszę św. szkolną o 17.00 odbędzie się poświęcenie medalików – zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

     ●  W Sobotę od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i  Pojednania.

Ogłoszenia ogólne  

            W kancelarii parafialnej, można zaopatrzyć się w kalendarze z wizerunkiem, naszego kościoła na rok  2021 w cenie 7 złotych, a także nabyć opłatki na stół wigilijny, małe i duże (ofiara dowolna). Tradycyjnie do  nabycia zarówno w kościele jak i w kancelarii są świece wspierające „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom  „Caritas”. Świece na stół wigilijny są w następującej cenie: małe 5 zł, duże 12 zł.

            Adwent to czas Mszy św. roratnich. W tym roku z powodu obostrzeń sanitarnych, roraty dla dzieci są  w nieco innej formie a mianowicie online pod hasłem „Cud nad cudami”. Roraty przybliżą nam tajemnice  Mszy św. W domu można łączyć się online rano o godz. 6.45 albo wieczorem o godz. 18.oo przez platformę Mały Gość Niedzielny; roraty.malygosc.pl albo holyweek.pl

            W drugim tygodniu adwentu zapraszamy na Roraty dla dorosłych, w następujące dni: w poniedziałek, środę i piątek. Zapraszamy na godz. 18.00. Temat tegorocznych rorat brzmi: „Spotkania z nawróconymi”.

      Dziękujemy za liczne zaangażowanie w roratach i zapraszamy nowych niezdecydowanych jeszcze. Prosimy tradycyjnie zabrać ze sobą lampiony!

            W tym rok z powodu pandemii odwołane są odwiedziny kolędowe. Nie będzie zatem tradycyjnej kolędy  jak dotychczas po domach ale nieco w innej formie. Po świętach od 27 grudnia przez kolejne dni pragniemy zapraszać parafian poszczególnymi ulicami na msze kolędowe ze śpiewem kolęd, rozważaniem oraz  błogosławieństwem kredy do naznaczenia drzwi, oraz pamiątkowymi obrazkami. Plan poszczególnych ulic z zaproszeniem na Msze z nabożeństwem zostanie wywieszony jest już w gablotce parafialnej oraz na stronie  internetowej naszej parafii.

            Na czas Adwentu, drugiego tygodnia radosnego oczekiwania na przyjście Pana, niechaj dobry Bóg wszystkim obficie błogosławi i umacnia w postanowieniach oraz wyrzeczeniach.