Wielki Post to czas aby obudzić naszą wiarę i postawić sobie szczere pytania: Czy w moim życiu Bóg jest na pierwszym miejscu, czy może jest coś co przysłania mi obraz Boga? Czy moja wiara i bycie w Kościele są moją chlubą i drogowskazem? Jak traktuję przykazania Boże i kościelne, czy nie są one niejednokrotnie ciężarem nie do uniesienia?

Za to że czasem zapominamy w naszym życiu o miłości Bożej, za nasz upór i brak wiary, przeprośmy Boga teraz w tej Mszy św.

NIEDZIELA ● III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 07.03

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać!

● We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W czwartek, po porannej mszy św. wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia, zaś 0 godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, podczas którego będziemy modlili się za zmarłych zalecanych.

Wypominki można składać w zakrystii.

● W sobotę 13 marca obchodzimy 8 rocznicę wybory papieża Franciszka na Stolice Piotrową, pamiętajmy w modlitwach o Pasterzu Kościoła Powszechnego. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

NIEDZIELA ● IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14.03

● W przyszłą niedzielę w naszej parafii kazania wygłosi ks. proboszcz Grzegorz Węglorz – budowniczy kościoła MB Fatimskiej w Katowicach-Piotrowicach. Zebrana kolekta przekazana będzie na dalszą budowę i wyposażenie kościoła.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

Serdecznie zapraszamy parafian w kolejne niedziele Wielkiego Postu na godz. 15.15 na nabożeństwa Gorzkich Żali wraz kazaniami pasyjnymi, zaś w piątki na godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej wraz z modlitwami za zmarłych zalecanych.

Przypominamy, że w dzisiejszą niedzielę to jest 7 marca odbędzie się zebranie Rady Parafialnej na probostwie po wieczornej mszy św. czyli około godz. 17.00.

W nawiązaniu do Listu Apostolskiego Ojca Św. Franciszka w 150 lecie ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła Powszechnego, oraz na mocy dekretu ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca w sprawie odpustów na cześć Św. Józefa, podajemy co następuje w naszej parafii:

● w każdy 19 dzień miesiąca po mszach św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w ramach adoracji odmówimy Litanię do Św. Józefa w intencji Kościoła prześladowanego.

● w każdą środę po mszach św. odmówimy zatwierdzoną modlitwę: Witaj Opiekunie, Odkupicielu i Oblubieńcze Maryi Dziewicy…

Ponadto każdy wierny może zyskać odpust zupełny przez:

● odmówienie modlitwy różańcowej w rodzinie lub pomiędzy narzeczonymi

● na wzór św. Józefa wypełnieni uczynek miłosierdzia względem ciała lub względem duszy.

● powierzy swoją pracę lub działalność opiece św. Józefa poprzez wezwanie Go w modlitwie.

Przypominamy, że w naszym kościele podczas jednej Mszy św. mogą przebywać 83 osoby. W kościele znajdują się wyznaczone taśmą miejsca do zajmowania podczas Mszy św. jak i na nabożeństwach. Bardzo prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa, dotyczących: dystansu i reżimu sanitarnego (odległość od siebie, założone maseczki zakrywające usta i nos oraz dezynfekcja rąk). Nasz kościół jest regularne dezynfekowany i czyszczony, podobne zabiegi stosowane są względem konfesjonałów.