Usłyszymy dziś zachętę do usunięcia wszelkiego lęku, który zabiera nam odwagę kroczenia za Jezusem. To On jest Droga, Prawdą i Życiem. On staje się alternatywą dla lęku, który nas paraliżuje i odbiera życie w pełnej wolności. Jezus prowadzi nas do Ojca, a bliskość Ojca daje pewność, że Bóg sam wystarczy. Nie muszę się lękać, bo On jest zawsze ze mną.

VNIEDZIELA  WIELKANOCNA       07.05

▪ W dzisiejszą niedzielę kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. O 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

▪ W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męcz., głównego patrona Polski.

▪ W środę 10. maja podczas Mszy Św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament  bierzmowania przez posługę bpa Grzegorza Olszowskiego. W związku z tą uroczystością wyjątkowo nie będzie możliwości spowiedzi przed tą mszą oraz nie będzie także nabożeństwa majowego. Obowiązkowa próba dla osób dopuszczonych będzie we wtorek 9. maja o godz. 18.45 w kościele.

▪W czwartek po mszy św. o godz. 8.00 wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Legion Maryi zaprasza do modlitwy w intencji kapłanów po mszy porannej.

▪W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

▪W sobotę tj. 13 majaprzeżywamy wspomnienie NMP z Fatimy. O godz. 8.00 odprawimy mszę św. dziękczynną w 23 rocznicę święceń proboszcza ks. Damian oraz 6 rocznicę święceń wikariusza ks. Marka. Na godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy przed kapliczką przy ul. Bieszczadzkiej,  następnie przejdziemy w procesji z modlitwą różańcową do naszego kościoła.

VINIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ            14.05

▪W przyszłą niedzielę w naszej parafii obchodzimy uroczystość I Komunii Świętej w dużym kościele dla dzieci rodziców i zaproszonych gości.Parafian zapraszamy na dodatkowe dwie msze św. do małego kościoła o godz. 9.30 oraz o godz. 11.00. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

OGŁOSZENIAOGÓLNE

▪Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedziele i uroczystości o godz. 15.30, zaś w tygodniu o 17.30.

▪W czwartek odbędzie się druga próba przed uroczystością I Komunii świętej: o 17.45 uczniowie SP 5, o 19.00 uczniowie SP 17.  Dzieci przychodzą z rodzicami i przynoszą ze sobą świece. Obecność obowiązkowa. W sobotę spowiedź dzieci przed uroczystością I Komunii: o 15.30- SP 17 , o 16.30 – SP 5.

▪ W sobotę 13 maja br. w katowickiej katedrze o godz. 10.00 odbędą się święcenia prezbiteratu. Wśród kandydatów do przyjęcia sakramentu święceń będzie diakon Mateusz Poniszowski, który w naszej parafii odbywał staż duszpasterski. Otoczmy jego osobę naszą modlitwą.

▪Kuria Legionu Maryi dekanatu Świętochłowice, zaprasza w sobotę 13 maja, na godz. 11.00 do naszego kościoła MBR, na uroczystość ACIES – coroczne odnowienie przyrzeczeń  posłuszeństwa Matce Bożej.

      Zapraszamy równieżauksyliatorów.

„Ave Maryja, przeczysta Lilija.”  W miesiącu maju wypraszaj nam potrzebne łaski.