Niedziela    Uroczystość Najświętszej Trócy  –  7.06

 • Kolekta dzisiejszej niedzieli jest na Wydział Teologiczny  UŚ. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Nieszpory niedzielne o godz. 15.30. Msza św. chrzcielna o 16.00. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Poniedziałek – Wspomnienie św. Jadwigi, królowej  – 8.06


Wtorek  – 9.06

 • Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrysusa – Boże Ciało – 11.06

 • Msze św. o godz. 8.00; 11.00 i 16.00. Nie będzie procesji Bożego Ciała ulicami naszej parafii z racji panującej pandemii. Będziemy składać publicznie świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej wokół  naszego kościoła po Mszy św. o godz. 8.00. Przypominamy, że w procesji może brać udział 150 osób z uwzględnieniem przepisów sanitarnych odległościami 2 metrów. Po Mszy św. o godz. 11.00 do Mszy św. popołudniowej do 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, dla osób które z różnych przyczyn nie mogły brać udziału w procesji dookoła kościoła. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Piątek – Wspomnienie Błogosławionych męczenników Józefa Czempiela i Emila Szramka, prezb – 12.06  

 • Godzina Miłosierdzia o 15.00 w kościele.                              

Sobota – Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezb. i dK, Dzień Fatimski – 13.06

 • Odwiedziny chorych i starszych parafian w godzinach rannych. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. O godz. 17.00 zapraszamy na Różaniec Fatimski. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania od godz. 17.00 w przedsionku kościoła po stronie wejścia na chór.

XI Niedziela Zwykła  – 14.06

 • Kolekta dzisiejszej niedzieli jest na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Nieszpory niedzielne o godz. 15.30.

Ogłoszenia ogólne

 • Okazja do  Spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św. w przedsionku kościoła po  stronie wejścia na chór, z uwzględnieniem wszystkich wymogów sanitarnych.
 • Data Sakramentu Bierzmowania Młodzieży naszej parafii zostanie podana po akceptacji i  wyznaczeniu jej przez Kurię Metropolitalną w Katowicach.
 • Już dziś informujemy, że w poniedziałek 15 czerwca jest dzień urodzin Ks. Proboszcza Eugeniusza Pluty – zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 8.00. Polecamy naszego Solenizanta w modlitwom Parafian
 • Od 8 czerwca rozpoczynają się Matury – prośmy Ducha Świętego w modlitwie za młodzież zdającą egzaminy maturalne o Jego Światało i Moc.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym warto przeczytać mi.in artykuły:          – Duchowa procesja BOŻEGO CIAŁA z Gościem Niedzielnym; – rozmowa z przewodniczącym Episkopatu Polski abp. Stanisławem Gądeckim na temat pogłębiania wiary w dobie pandemii oraz błędach w reagowaniu na pedofilię; – refleksja nad modelem prezydentury w Polsce;  oraz wiele innych ciekawych artykułów.