Bóg w swoim wielkim miłosierdziu zrodził nas do żywej nadziei przez zmartwychwstanie Chrystusa, który przekraczając zamknięte drzwi Wieczernika, pozwala się dotknąć, przekonując o swojej miłości. Niech doświadczenie miłosierdzia i udział w tej Eucharystii obudzą w nas pragnienie życia dla Boga w codziennej miłości.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 7.04

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Caritas archidiecezji.

W dzisiejszą niedzielę oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Również od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Odbywa się także liczenie wiernych uczestniczących we Mszach Św.

O 15.30 zapraszamy na nieszpory.

  • W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone.
  • W środę o 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek po porannej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.
  • W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.
  • W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.04

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Będziemy również obchodzili Święto Chrztu Polski, które zostało ustanowione przez Sejm RP dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego na 14 kwietnia 966 roku.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

  • W najbliższą sobotę tj. 13.04 odbędzie się I spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej: o godz. 9.00 dla uczniów SP 17, o 9.40 dzieci przygotowujące się do Wczesnej Komunii Świętej, a o godz. 10.00 dla uczniów SP 5. Dzieci przychodzą wraz z rodzicami i przynoszą świecę komunijną oraz modlitewnik. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę za te dzieci.
  • Zapraszamy do uczestnictwa w 2. Pieszej Pielgrzymce dekanatu Świętochłowice na Jasną Górę od piątku 30. maja do niedzieli 2. czerwca. Zapisy do 15 maja odbywają się poprzez stronę internetową www.pielgrzymka-swietochlowice.webnode.page Koszt uczestnictwa to 160 zł (w tym noclegi w Woźnikach i Częstochowie, transport bagażu i koszty organizacyjne). Zaliczkę 50 zł wpłacamy w zakrystii. Szczegóły na stronie internetowej. Jeżeli ktoś z chętnych posiada uprawnienia do kierowania ruchem albo kwalifikacje pielęgniarskie lub medyczne, to bardzo prosimy o pomoc i zgłoszenie w zakrystii.

Niech w dzisiejsze święto, Miłosierdzie Boże wylewa się obficie na każdego z nas i napełnia nas wiarą, nadzieją i miłością do Boga i człowieka.