Wewnętrzna wolność i czujność na przyjście Pana to temat wiodący w
dzisiejszej liturgii słowa. Ewangelia jest zawsze żywa i skuteczna, zdolna wskazać
nam te obszary naszego życia, gdzie panuje nieporządek, grzech i chaos. Prośmy
Boga na tej mszy św. o odwagę i siły do przemiany naszego życia na zgodne z Dobrą
Nowiną.

NIEDZIELA  ●  XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 7.08

• Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  • Obchody liturgiczne tygodnia:
    • Wtorek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dz. i męcz., patronki Europy.
    • Środa – Święto św. Wawrzyńca diak. i męcz..
  • W okresie wakacyjnym, nie ma wtorkowej nowenny do MB Nieustającej Pomocy oraz czwartkowej całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Pozostaje adoracja w sobotę od godz. 17.30 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania
  • W czwartek po mszy św. o godz. 17.00 Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów.
  • W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.
  • Od 1. lipca do 31. sierpnia Msze Św. w tygodniu odprawiamy w następującym porządku:
    • Poniedziałek, środa i piątek – godz. 8.00
    • Wtorek i sobota – godz. 18.00, czwartek godz. 17.00
    • Msze Św. niedzielne pozostają bez zmian.
    • Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00.
  • Nasza Parafia organizuje na Pielgrzymkę Kobiet do Piekar Śl. tj w niedzielę 21 sierpnia przejazd autokarem. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła. Zapisy przyjmowane są w zakrystii lub w kancelarii, cena przejazdu tam i z powrotem – 20 zł.

NIEDZIELA  ●  XX NIEDZIELA ZWYKŁA 14.08

• Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku;
nie zapominajcie o spotkaniu z Jezusem, szczególnie podczas niedzielnej Eucharystii.

„Idźcie na miejsce ustronne i odpocznijcie nieco”.