II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 8.03

• Przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.
  • Kolekta na potrzeby parafii. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.15.

WTOREK –  10.03

• Nowenna do M.B Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

CZWARTEK – 12.03

• Legion Maryi zaprasza po na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła.
  • Spowiedź dla Kandydatów do Bierzmowania. Msza św. szkolna o godz. 17.00.
  • Po Mszy św. o godz. 17.30 II Próba dla Kandydatów do Bierzmowania – Obecność jest Obowiązkowa!

PIĄTEK – Dzień Fatimski – 13.03

• W tym dniu modlimy się za papieża Franciszka w kolejną rocznicę wybory na Stolicę Piotrową.
  • Zapraszamy na Różaniec Fatimski na godz. 7.15 do kościoła.
  • Godzina Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele.
  • Droga Krzyżowa o godz. 17.15. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.
  • Młodzież oazowa zaprasza na swoje spotkania do salki po wieczornej Mszy św.

SOBOTA – 14.03

• Wspólnota Ministrantów zaprasza na zbiórkę na godz. 9.00.
  • Dzieci Maryi mają swoje spotkanie o godz. 11.00 Serdecznie Zapraszamy.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania o godz. 17.00.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15.03

• Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy  Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.15.

Ogłoszenia ogólne.

• Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
  • III Próba dla kandydatów do Bierzmowania wraz ze Świadkami odbędzie się w poniedziałek 16 maraca po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
  • We wtorek 17 maraca o godz. 18.00 podczas Mszy św. Młodzież naszej parafii otrzyma Sakrament Bierzmowania z rąk Jego Ekscelencji ks. dr Grzegorza Olszowskiego. Młodzież wraz ze świadkami przychodzi do kościoła na godz. 17.15.
  • Już dziś informujemy, że Wielkopostny Dzień Skupienia dla legionistów i auksyliatorów naszego dekanatu Świętochłowickiego odbędzie się w naszej parafii sobotę 28 marca 2020r.            W programie: 7.30 Różaniec, 8.00 Msza święta, po Mszy św. modlitwy legionowe.              Serdecznie zapraszamy.
  • Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach przy ul. Katowickiej 35,  informuje o „Świętochłowickiej Darodzielni” – czyli inicjatywie ograniczenia marnowania żywności poprzez nieodpłatne dzielenie się. Z Darodzielni można skorzystać w godzinach pracy Ośrodka, a także przynosić żywność, której termin przydatności nie upłynął i nadaje się ona do spożycia.
  • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać: rozmowa z uwolnioną po dziesięciu latach Asią Bibi; o sile matczynej modlitwy; o niezwykły, muzeum, w którym można „ dotknąć” Jana Pawła II oraz wiele ciekawych artykułów.
  • Jest także wielkopostny numer Wiadomości Parafialnych.