Od 2000 lat Chrystus mówi o sobie: „Jam jest chlebem życia” – mówi to do nas gromadząc nas na Eucharystii. Przychodzimy do Niego, aby życie „mieć w obfitości”. Gromadząc się na tej Mszy Świętej otwórzmy się w pełni na to życie.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.08

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na funkcjonowanie naszej parafii. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary składane z serca.

● We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W czwartek po wieczornej mszy św. Legion Maryi zaprasza do kościoła na modlitwy za kapłanów.

● W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

● W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

XX NIEDZIELA ● UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP 15.08

● Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Po Mszach Św. zgodnie z

tradycją dokonamy błogosławieństwa ziół i kwiatów przyniesionych przez wiernych do kościoła.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

● Pielgrzymkę kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Piekarskiego zaplanowano na niedzielę 22 sierpnia.
W programie:

8.30 – Modlitwa różańcowa na wzgórzu kalwaryjskim;

9.30 – Powitanie Matki Bożej w wizerunku piekarskim przez Księży Biskupów w bazylice;

9.45 – Procesja na wzgórze kalwaryjskie;

10.00 – Początek transmisji przez TV Polonia i TVP Katowice oraz Radio Katowice i Radio eM;

10.15 – Słowo społeczne Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca;

11.00 – Msza św. z homilią bp. Wiesława Śmigla z diecezji toruńskiej, przewodniczącego Rady

KEP ds. Rodziny;

13.45 – Godzina ewangelizacyjna ze słowem bp. Grzegorza Olszowskiego oraz świadectwami s. Anny Bałchan i przedstawicieli Wspólnoty Dobrego Pasterza z Katowic;

15.00 – Nieszpory maryjne pod przewodnictwem i z homilią bp. Mirosława Gucwy z diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej.

● Odpowiadając pozytywnie na prośbę Wojewody Śląskiego informujemy, że w niedzielę 15 sierpnia przy

Nasza parafia została wyznaczona, jako miejsce gdzie będzie funkcjonował mobilny zespół szczepień.

Osoby zainteresowane zachęcamy do skorzystania z działań na rzecz profilaktyki zdrowotnej i

zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką

Pfizer. Nie trzeba się rejestrować, ani zapisywać na szczepienia – wystarczy przyjść z dowodem

osobistym do mobilnego punktu szczepień, który będzie się znajdował przy naszym kościele.

Serdecznie zapraszamy. Informujemy, że organizatorem działań profilaktyki zdrowotnej jest

Wojewoda Śląski, strona kościelna na prośbę udostępnia teren dla tej inicjatywy.

● W związku z czasem wakacyjnym podajemy kilka zmian dotyczących funkcjonowania naszej parafii:

– Kancelaria parafialna jest czynna tylko w poniedziałki i czwartki w godz. 9.00-12.00 i 16-17.00.

Sprawy dotyczące pogrzebu można załatwiać w każdej porze.

– Msze Św. w tygodniu są tylko raz dziennie: o godz. 8.00 w poniedziałek, środę i piątek, zaś o 18.00 we wtorek i sobotę a w czwartek o 17.00.

– Ustaje czwartkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

– Na czas wakacji transmisja Mszy Św. niedzielnych i świątecznych zostaje zawieszona.

– Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy Św., które kapłani odprawią na urlopie poza parafią.

Na czas urlopów, wyjazdów i wakacji niechaj Chrystus wszystkim obficie błogosławi!