NIEDZIELA  ● XXXII  – 08.11

  • Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na renowację katowickiej katedry. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

      ●    Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w modlitwach pamiętamy o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę.

      ●    Zapraszamy dziś na godz. 15.15 na różaniec za zmarłych zalecanych w wypominkach.

      ●     Penitencjaria Apostolska ogłosiła, że odpusty zupełne za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad.  

              Konieczne jest odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwy w intencji Ojca świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii świętej, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.  Osoby starsze, chore oraz ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład z powodu ograniczeń (tzw. kwarantanny) nałożonej przez służby sanitarne, będą mogły uzyskać odpust zupełny pod warunkiem duchowego dołączenia do pozostałych wiernych. Należy przy tym odrzucić wszelkie przywiązanie do grzechu z intencją jak najszybszego spełnienia warunków uzyskania odpustu, czyli      przystąpienia do sakramentu pojednania, przyjęcia Komunii oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz         odmówienia przed obrazem Jezusa lub Maryi pobożnej modlitwy za zmarłych, na przykład, koronki do Miłosierdzia Bożego lub innych modlitw dedykowanych zwykle zmarłym.

      ·    W środę 11 Listopada przeżywamy Święto Niepodległości zapraszamy na mszę św. za Ojczyznę o godz. 8.00

  • W czwartek zapraszamy rodziców z dziećmi na Mszę Św. szkolną o godz. 17.oo.

      ·    W piątek o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.  

  • W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania od godz. 17.00.

XXXIII  ·  NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.11

  • Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Ogłoszenia ogólne

  ·   Przypominamy o obowiązku wniesienia opłaty za groby, po upływie 20 lat. Opłatę można uregulować w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 ·    Nadal obowiązują regulacje prawne związane z pandemią. Cała polska znajduje się w strefie czerwonej. Zgodnie z tymi regulacjami w naszym kościele może uczestniczyć w nabożeństwach maksymalnie 83 osoby, zaś w kaplicy Dobrego Pasterza 25  Stosujmy się do tych regulacji. Zachowujmy odpowiedni dystans.  

       Prosimy o zdrowy rozsądek i stosowanie podstawowych reguł czyli zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję rąk.

       Przypominamy także, że z powodu pandemii nadal jest w mocy dyspensa ks. Arcybiskupa od obowiązku

         uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.

 ·    Pamiętajmy o wszystkich chorych, zakażonych koronawirusem, o całej Służbie Zdrowia, która z tak wielkim

      poświęceniem służy nam wszystkim! Módlmy się za siebie wzajemnie!

·    Pogrzeb zmarłego ojca ks. proboszcza śp. + Jana Copek odbędzie się w poniedziałek 9 listopada o godz. 10.00 w parafii Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach.