II Niedziela  ADWENTU – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO  POCZĘCIA – 8.12

• Przed Kociołem Zbiórka na  Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • Kolekta na potrzeby parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Nabożeństwo adwentowe  o godz. 16.00.

Wtorek – 10.12

• Nowenna do MB Nieustającej pomocy o godz.17.30

Czwartek – 12.12

• Legion Maryi zaprasza po Mszy św. porannej  na modlitwy w intencji kapłanów

Piątek – Wspomnienie św. Łucji, dz. I męcz. Dzień Fatimski – 13.12

• Różaniec fatimski zaraz po zakończeniu Rorat około godz. 7.15
  • O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego.

Sobota – Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb i dk – 14.12

• Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o godz. 16.30 w kościele
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania o godz. 17.00.

III Niedziela  ADWENTU  – GAUDETE – 15.12

• Kolekta na potrzeby parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Nabożeństwo adwentowe  o godz. 16.00.

• Dziś w naszej parafii odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wspólnot oazowych naszego dekanatu.
  • Trwają  Roraty pod hasłem: „Radujcie się! Pan jest blisko” – zapraszamy na godz. 6.30 wszystkie dzieci z lampionami wraz z rodzicami.  Roraty w godzinach – poniedziałek – piątek o 6.30, natomiast w czwartki o 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  • Trwają  odwiedziny duszpasterskie „KOLĘDA”  w naszej parafii. Szczegółowy plan kolędy jest zamieszczony w gablocie na stronie internetowej .
  • W kancelarii parafialnej można nabyć bilety na koncert: „Betlejem w Spodku”, który odbędzie się w dniu 28 grudnia 2019r. o godz. 18.00. Bilety w cenie 50 zł. Do biletów jest dołączona najnowsza  płyta CD z koncertów z kolędowania w latach ubiegłych.  Zapraszamy
  • W niedzielę 15 grudnia w przedsionku kościoła odbywa się Świąteczny Kiermasz przygotowany Wspólnotę Dzieci Maryi naszej parafii. Serdecznie  Zapraszamy.
  • Już dziś informujemy że odwiedziny chorych i starszych  parafian będą w poniedziałek 23.12. w godzinach porannych. Prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii w godzinach urzędowania.
  • W przedsionku kościoła lampiony Roratnie w cenie 18 zł., Kalendarze Parafialne na Rok 2020 w cenie 7 zł. oraz opłatki (ofiara dowolna), świece Caritas małe i duże
  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym warto przeczytać: Historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto; o początkach Wspólnoty z Taizé; o historii złota  wywiezionego z Polski w pierwszych dniach  września  1939 roku oraz wiele innych ciekawych artykułów..  Jest także do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

Przypominamy Szanownym Parafianom, że Od 1 stycznia 2020  Nowego Roku Kalendarzowego zostanie zmieniony układ Mszy świętych w Niedziele i Uroczystości:

Msze święte sprawowane będą w godzinach: 8.00; 9.30 (koncelebrowana); 11.00 (koncelebrowana) oraz o godz. 16.00 Nieszpory będą o godz. 15.30.