Chrzest święty jest przejściem z ciemności grzechu do jasności życia w Bogu. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Sam Chrystus przychodzi do nas, aby objawić moc Swojego Ojca. Dzisiejsze święto przypomina nam naszą godność dziecka Bożego i odpowiedzialną obecność we wspólnocie Kościoła, do którego weszliśmy przez chrzest św.

NIEDZIELA – ŚWIĘTO  CHRZTU  PAŃSKIEGO 8.01

  • Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą pieniężne wsparcie.
  • Od poniedziałku rozpoczynamy Okres Zwykły roku liturgicznego. W tym czasie wspominamy misterium Chrystusa w całej Jego pełni.
  • W środę, z racji odwiedzin duszpasterskich, nie będzie nowenny do MBNP.
  • W czwartek po porannej mszy św. wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św. 
  • W II piątek miesiąca po mszy porannej modlitwa o rychłą beatyfikację Sł. B. s. M. Dulcissimy Hoffmann, zaś o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia. 
  • W sobotę od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu spowiedzi św.

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.01

  • Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji w szczególności na funkcjonowanie Radia eM.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

  • Do czwartku kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie dla chętnych parafian, którzy się zgłosili. Rozpoczęcie w niedziele o godz. 14.00, a w tygodniu o godz. 15.30. Kolejność odwiedzin według rozpiski umieszczonej w gablotkach oraz na stronie internetowej parafii i Facebooku.
  • Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce „Szlakiem krajów nadbałtyckich”. Zwiedzimy Litwę, Łotwę, Estonię, Szwecję i Finlandię. Szczegółowy plan jest dostępny w gablotkach, na stronie internetowej oraz Facebooku. Zapisy wraz z zaliczką 300 zł w kancelarii parafialnej

Niechaj Święto Chrztu Pańskiego, przypomni każdemu z nas godność dziecka Bożego.