Chrzest święty jest przejściem z ciemności grzechu do jasności życia w Bogu. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Sam Chrystus przychodzi do nas, aby objawić moc Swojego Ojca. Chrzci nas Duchem Świętym i mocą. Przychodzi dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy są pod władzą diabła. Dzisiejsze święto przypomina nam naszą godność dziecka Bożego i odpowiedzialną obecność we wspólnocie Kościoła, do którego weszliśmy przez chrzest św.

NIEDZIELA ● ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 09.01

● Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego.

● Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą pieniężne wsparcie.

● Od poniedziałku rozpoczynamy Okres Zwykły roku liturgicznego. W tym czasie wspominamy misterium Chrystusa w całej Jego pełni.

● We wtorek o godz. 17.30 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

● W czwartek po porannej mszy św. wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.

● W II piątek miesiąca po mszy porannej nabożeństwo z modlitwą o rychłą beatyfikację sł. B. SM Dulcissimy

Hoffmann, zaś o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

● W sobotę od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

NIEDZIELA ● II NIDZIELA ZWYKŁA 16.01

● Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji w szczególności na funkcjonowanie Radia Em.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

ZAPRASZAMYNAMSZE ŚW. KOLĘDOWE:

Środa 12 stycznia godz. 18.00 parafianie z ulic: Armii Krajowej i Łagiewnickiej.

Czwartek 13 stycznia godz. 17.00 parafianie z ulic: Świętokrzyskiej i Wiechaczka,

Piątek 14 stycznia godz. 18,oo parafianie z ulic: Szczytowej, Średniej i Węglowej.

Po mszy św. pobłogosławimy kredę do naznaczenia drzwi, a także rozdamy pamiątkowe obrazki. Podczas mszy św. będzie można złożyć kopertowa ofiarę z nazwiskiem i adresem. Kolejne msze odprawimy w przyszłym tygodniu 19,20 i 21 stycznia. Plan mszy za mieszkańców poszczególnych ulic jest wywieszony w gablotce oraz zamieszczony na stronie internetowej parafii. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się.

KOLĘDA DLA PARAFIAN ZGŁOSZONYCH

W sobotę 15 stycznia jak i w niedzielę 16 stycznia odwiedziny kolędowe od godz. 14.30. Plan ulic dla zainteresowanych wraz z numerami domów rozpisany jest w gablotce i na stronie internetowej parafii.

● W święta zakończona została akcja pt. „Paczuszka dla maluszka”. W sumie w naszej parafii zebraliśmy 81 paczek bogato zaopatrzonych w produkty potrzebne dla niemowląt oraz 500 zł. Wszystkie dary zostały przekazane do Stowarzyszenia Błękitny Anioł. Bardzo dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za okazane serce i hojność, a przede wszystkim państwu Magdalenie i Grzegorzowi Wienckom za inspirację i koordynowanie całego przedsięwzięcia.

● W niedziele 16 stycznia o godz. 17.30 w kościele w Piaśnikach koncert kolęd w wykonaniu chóru
„Ex Animo” z udziałem znakomitego gitarzysty Patryka Filipowicza.

● Przypominamy, że w naszym kościele podczas jednej mszy św. może być 30% zajętych miejsc, nie licząc osób zaszczepionych. Nadal prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa! Nasz kościół jest regularne dezynfekowany i czyszczony, podobne zabiegi stosowane są względem konfesjonałów.

Niechaj Święto Chrztu Pańskiego, przypomni każdemu z nas godność dziecka Bożego.