Raduj się ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa!”. Kościół wzywa nas do radości, bo Chrystus rzeczywiście zmartwychwstał. Kolejny raz celebrujemy te prawdę i pragniemy, aby moc zwyciężyła wszelkie ciemności naszego życia.

NIEDZIELA WIELKANOCNA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO                                          09.04

▪ W dzisiejszą niedzielę kolekta świąteczna.  Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

O 15.30 zapraszamy na uroczyste nieszpory świąteczne.

▪W Poniedziałek Wielkanocny przeżywamy drugi dzień Uroczystości Zmartwychwstania – Msze Św. sprawujemy wedle porządku niedzielnego o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00. O 15.30 zapraszamy na nieszpory wielkanocne.Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ oraz KUL.

▪W środę o 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

▪W czwartek nie będzie wystawienia i całodziennej adoracji, gdyż od Niedzieli Palmowej aż do II Niedzieli Wielkanocnej ustaje stała adoracja Najświętszego Sakramentu.

▪W piątek, o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia. W tym dniu z racji oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

▪W sobotę kapłani naszego dekanatu Świętochłowice przeżywają swój Konwent Wielkanocny w naszej     parafii. Serdecznie zapraszamy parafian na mszę św. na godz. 11.00 do naszego kościoła, gdzie będziemy modlić się między innymi w intencji zmarłych proboszczów naszej chropaczowskiej parafii. Prosimy

także wiernych o modlitwę w intencji dobrego duchowego przeżycia tego dnia skupienia.

II NIEDZIELA  WIELKANOCNA  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO                                                    16.04

▪Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Caritas Archidiecezji.

OGŁOSZENIAOGÓLNE

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżycie i przygotowanie Wielkiego     Tygodnia i Triduum Paschalnego. Dziękujemy naszym Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Św. za ich posługę, pomoc oraz przygotowanie ciemnicy, dziękujemy służbie liturgicznej za sumienne zbiórki  organizacyjne i asysty przy ołtarzu. Podziękowania składamy Pani Magdzie za przygotowanie i czytanie komentarzy. Gorąco dziękujemy naszym Paniom, które czuwały nad wszystkim od strony estetyki ołtarza
i czystości prezbiterium oraz ofiarodawcom za przepiękne kwiaty do Bożego Grobu i na wystrój ołtarzy.

    Bardzo prosimy, aby nie przynosić do kościoła różnych starych książek oraz prasy religijnej, a tym bardziej prosimy nie zostawiać ich w różnych miejscach kościoła. Nasza piękna świątynia nie jest składem makulatury, ani też punktem wymiany przeczytanej literatury chrześcijańskiej. Prosimy reagować na zauważone takie zachowania.

Wszystkim życzymy łask Zmartwychwstałego Chrystusa.  Niech Waszemu życiu towarzyszą radość i nadzieja, płynące z głębokiego przeżywania Wielkanocnego Poranka i całych Świąt Paschalnych! Alleluja Chrystus Zmartwychwstał!  Zmartwychwstał  prawdziwie!