Miłość, która Bóg nam objawił nie ma sobie równych. Ta miłość jest źródłem naszego życia. Rozpoczynając tę Eucharystię wzbudźmy w naszych sercach wdzięczność za ten wielki dar oraz żałujmy za każdy przejaw naszej niewdzięczności i braku miłości.

VI NIEDZIELA  WIELKANOCNA  – 09.05

●  Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. 

●  Dziś diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich oraz ks. rekolekcjonistę naszej modlitwie. Święcenia kapłańskie odbędą się w sobotę 15 maja br. o godz. 10.00 w katowickiej katedrze.

●  Od poniedziałku trwają w Kościele dni krzyżowe czyli modlitwy o urodzaje. W poniedziałek i we wtorek  po mszy odprawimy modlitwy przy krzyżu misyjnym obok wejścia do kościoła zaś w środę przy krzyżu  w przedsionku kościoła.

●  W czwartek 13 maja przeżywamy wspomnienie NMP z Fatimy. Zapraszamy na Mszę Św. na godz. 17.00   Po Eucharystii w ramach nabożeństwa majowego odmówimy różaniec fatimski.

●  W czwartek po porannej mszy św. wystawienie i całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.    

●  W piątek obchodzimy Święto Św. Macieja Apostoła. Od piątku także rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będziemy odmawiać w ramach nabożeństw majowych.
     O godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

●  W sobotę 0 godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

VII   WIELKANOCNA  ●  UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO               16.05

  ●   Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

  ●  Rozpoczęliśmy miesiąc maj,zapraszamy zatem na nabożeństwa majowe w dni powszednie na godz. 17.30, zaś w niedzielę i uroczystości o godz. 15.30.

  ●  W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii odbywa się Uroczystość Pierwszej Komunii Św. o godz. 10.00 i 12,00. Komunie odprawiane są w kościele parafialnym. Msze komunijne będą transmitowane drogą internetową. W niedzielę dla parafian alternatywne Msze Św. o godz. 9.30 i 11.00 odprawione są w kościele pw. Dobrego Pasterza.

  ● Transmisja Mszy Św. niedzielnych i świątecznych z naszego kościoła odbywa się przez łącza internetowe i jest o godz. 9.30.  Link podany jest na stronie internetowej naszej parafii.

  ●  Przypominamy, że w naszym kościele podczas jednej Mszy św. może  przebywać  60 osób, a w małym kościele Dobrego Pasterza 18 osób. W kościele znajdują się wyznaczone taśmą miejsca do zajmowania podczas Mszy św. jak i na nabożeństwach. Bardzo prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa, dotyczących: dystansu i reżimu sanitarnego (odległość od siebie,  założone maseczki zakrywające usta i nos oraz dezynfekcja rąk). Nasz kościół jest regularnie dezynfekowany i czyszczony, podobne zabiegi stosowane są względem konfesjonałów.

Wszystkim na cały tydzień życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej!