W dzisiejszej liturgii Zbawiciel zapewni nas, że Jego najbliższą rodziną są ci, którzy pełnią wolę Bożą. Otwórzmy się podczas tej Eucharystii na skierowane do nas słowo, przez które Bóg prowadzi nas bezpieczną drogą swoich świętych przykazań.

X NIEDZIELA ZWYKŁA  9.06

Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

  • W naszej parafii gościmy dziś siostry elżbietanki, które z okazji jubileuszu 100-lecia prowincji katowickiej opowiedzą o swojej działalności, a po Mszy św. poproszą o wsparcie materialne na cel utworzenia w katowickim klasztorze oddziału opiekuńczego dla niepełnosprawnych i chorych sióstr.  O 15.30 nieszpory niedzielne.
  • We wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
  • W środę wspomnienie bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka, męczenników.
  • W czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, doktora Kościoła. Po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.
  • W piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. O 15.00 Godzina Miłosierdzia.
  • W sobotę od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.06

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na nasz kościół.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

  • W miniony czwartek abp Adrian Galbas wręczył dekrety księżom wikariuszom, którzy od 31. sierpnia br. podejmą obowiązki na nowych placówkach duszpasterskich. Po trzech latach posługi w naszej parafii ks. Marek Organista został mianowany wikariuszem w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Herberta w Katowicach. Do naszej chropaczowskiej parafii został posłany ks. Szymon Resiak, który pochodzi z Chełmu Śląskiego. Księży Marka i Szymona już teraz otaczamy naszą modlitwą i życzymy im wielu łask Bożych oraz darów Ducha Świętego.
  • W najbliższą sobotę tj. 15 czerwca w naszej parafii będziemy gościć misjonarza fideidonistę, ks. Michała Matysika, kapłana naszej archidiecezji pochodzącego z Kochłowic, na co dzień pracującego w Zambii w Afryce. Odprawi on sobotnią Mszę św. o godz. 8.00, podczas której wygłosi świadectwo pracy misyjnej.  Zebrana kolekta przeznaczona będzie jako ofiara na cele misyjne. Nasz dekanat Świętochłowice wspiera modlitewnie i finansowo parafię posługi ks. misjonarza.
  • Serdecznie zapraszamy do wysłuchania koncertu utworów muzyki dawnej i współczesnej w wykonaniu chóru Ex Animo. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.30 w parafii NSPJ w Piaśnikach. Szczegóły znajdują się na plakatach.
  • Wszystkich wyjeżdzających na pielgrzymkę do Francji, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii w celu odebrania komunikatu wyjazdowego.