NIEDZIELA  ● UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH –  01.11

• Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.

●    Zapraszamy dziś na godz. 15.00 na różaniec za zmarłych zalecanych w wypominkach.

●    Przypominamy że od 31 października do 2 listopada nakazem Władz Państwowych wszystkie cmentarze w  Polsce są zamknięte

●     Przypominamy także, że z powodu pandemii obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w  niedzielnej Eucharystii.

●     W tym roku, ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19 Penitencjaria Apostolska             ogłosiła, że odpusty zupełne za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad. Odpust zupełny za dusze w         czyśćcu cierpiące można uzyskać przez pobożne nawiedzenie kościoła a po 2 listopada także cmentarza.             Konieczne jest odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwy w intencji Ojca świętego,             odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii świętej, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek           grzechu.  Osoby starsze, chore oraz ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na      przykład z powodu ograniczeń (tzw. kwarantanny) nałożonej przez służby sanitarne, będą mogły uzyskać           odpust zupełny pod warunkiem duchowego dołączenia do pozostałych wiernych. Należy przy tym odrzucić      wszelkie przywiązanie do grzechu z intencją jak najszybszego spełnienia warunków uzyskania odpustu, czyli      przystąpienia do sakramentu pojednania, przyjęcia Komunii oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz         odmówienia przed obrazem Jezusa lub Maryi pobożnej modlitwy za zmarłych, na przykład, koronki do Miłosierdzia Bożego lub innych modlitw dedykowanych zwykle zmarłym.

●    Od poniedziałku wraca zwykły porządek Mszy św., oraz adoracji Najświętszego Sakramentu, natomiast spotkania formacyjne grup parafialnych są zawieszone jak i przygotowujących się do bierzmowania.

●   W tym tygodniu, po każdej mszy św. odmawiamy w kościele różaniec za zmarłych zalecanych w wypominkach. Wypominki można jeszcze składać przynosząc je do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

PONIEDZIAŁEK  ●  WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH   –   02.11

●  Zapraszamy na msze św. za zmarłych. W tym dniu każdy kapłan może odprawić 3 msze św.

I  CZWARTEK – 05.11

• Po porannej mszy św. nabożeństwo I czwartkowe oraz wystawienie i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.

·    Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów do kościoła po porannej Mszy św.

• Zapraszamy rodziców z dziećmi na Mszę Św. szkolną o godz. 17.oo. po mszy św. różaniec za zmarłych zalecanych w wypominkach

I  PIĄTEK –  06.11

·   Po rannej Mszy św. nabożeństwo  do NSPJ  zaś o 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

I  SOBOTA –  07.11

·    Po rannej Mszy św. nabożeństwo  do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

·    W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych i starszych parafian, odwiedziny będą przed świętami

• Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania od godz. 17.00.

XXXII  ·  NIEDZIELA ZWYKŁA –    08.11

• Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na renowację katowickiej katedry.

·   Przypominamy o obowiązku wniesienia opłaty za groby, po upływie 20 lat. Opłatę można uregulować w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

·    Nadal obowiązują regulacje prawne związane z pandemią. Cała polska znajduje się w strefie czerwonej. Zgodnie z tymi regulacjami w naszym kościele może uczestniczyć w nabożeństwach maksymalnie 160 osób.

Stosujmy się do tych regulacji. Zachowujmy odpowiedni dystans. Prosimy o zdrowy rozsądek i stosowanie podstawowych reguł czyli zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję rąk.

Pamiętajmy o wszystkich chorych, zakażonych koronawirusem, o całej Służbie Zdrowia, która z tak wielkim poświęceniem służy nam wszystkim! Módlmy się za siebie wzajemnie!

·    Bardzo serdecznie pragniemy podziękować wszystkim parafianom za wyrazy wsparcia, dobrego słowa, solidarności oraz za gorliwą modlitwę o szybki powrót do zdrowia w naszej intencji a także za wyrozumiałość i przestrzeganie wszelkich nakazów i zmian, które w  minionym czasie z powodu choroby i kwarantanny dotyczyły ks. Proboszcza i ks. Zdzisława. Serdeczne Bóg zapłać!