V  Niedziela Wielkanocna – 10.05

 • Dzień 23 rocznicy święceń kapłańskich ks. Piotra Szwedy . Msza święta w jego intencji o godz. 9.30

Poniedziałek – 11.05

 • Dzień 24 rocznicy święceń kapłańskich ks. Zdzisława Pławeckiego. Msza święta w jego intencji o godz. 8.00

Środa  – Dzień Fatimski – 13.05

 • Zachęcamy do modlitwy Różańcowej we własnych domach z powodu pandemii.

Czwartek – Święto Św. Macieja, Apostoła – 14.05


III Piątek – 15.05

 • I rocznica śmierci śp. Ks. Kanonika Jana Gacki – zapraszamy na Mszę  św. na godz. 18.00.                                    

Sobota –  Święto Św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz., patrona Polski – 16.05


VI  Niedziela Wielkanocna – 17.05

Ogłoszenia ogólne

 • W Zrządzeniu Ks. Arcybiskupa z 4 maja 2020r czytamy na temat Uroczystości Wczesnej i Pierwszej Komunii św:  „Ze względu na niemożliwość określenia czasu zakończenia pandemii, polecam proboszczom zorganizowanie w najbliższym czasie uroczystości wczesnej i pierwszej Komunii św. w ścisłej współpracy z rodzicami i katechetami dla pojedynczych lub kilku rodzin, tak by zachować obowiązujące zasady sanitarne. Odkładanie i planowanie uroczystości komunijnej dla części lub całej grupy dzieci na bliżej nieokreśloną przyszłość nie będzie służyło duchowemu dobru dzieci.”
 • Dlatego też  w naszej parafii począwszy od 20 maja na Mszach św. wieczornych udzielana będzie I Komunia św. dzieciom w liczbie po 4 dzieci. Wszystkie informacje dotyczące organizacji są dostępne u Pani katechetki Marii.
 • Ksiądz Arcybiskup przekazuje także informację dotyczącą Mszy św. za jubilatów, która miała odbyć się w Katedrze, a mianowicie: „Msza Święta w intencji jubilatów będzie sprawowana przez Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca w Katedrze Chrystusa Króla 24 maja 2020 r., o godz. 12.00, jednak bez udziału małżonków. Zapraszamy do udziału w tej Mszy Świętej za pośrednictwem radia eM oraz transmisji internetowej z Katedry. Na wspólne świętowanie     w Katedrze zapraszamy w przyszłym roku 23 maja 2021 r., godz. 12.00 do Katowickiej Archikatedry.”
 • Przypominamy, że w związku z pandemią zaleca się, aby w Mszach św., uczestniczyły przede wszystkim osoby związane z przyjętą intencją Mszy św., z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 15 m2;
 • W naszym kościele może jednocześnie uczestniczyć max 54 osoby, (nie uwzględniając powierzchni chóru, który zostaje zamknięty do odwołania) w wyznaczonych miejscach  z zachowaniem wszystkich wymogów bezpieczeństwa i higieny.
 • W związku z licznymi zapytaniami, jeżeli ktoś z parafian chce złożyć ofiarę na kościół, można dokonywać przelewu na konto bankowe parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię.

Konto Bankowe parafii PKO BP   PL 19 1020 2368 0000 2102 0138 7075

 • Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę na potrzeby parafii w tradycyjny sposób, może to uczynić – kościele pod chórem znajduje się skarbona z napisem: „Ofiary na potrzeby naszej parafii”. Raz jeszcze składamy serdeczne Bóg Zapłać i dziękujemy za wsparcie    i zrozumienie!
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym warto przeczytać mi.in artykuły:                          

 -Tron i ołtarz – czy to tylko władza świecka i duchowna?;                                                         

 -o zagrożeniu niedoborami żywności z powodu suszy,                                                               

  – o wpływie korona wirusa na produkcję rolną oraz braku wody,                                               

  – reportaż z sanktuarium św. Stanisława ze Szczepanowa oraz wiele innych ciekawych artykułów.