„Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego”. Jezus wzywa nas dzisiaj do sprawiedliwości, która ma być odpowiedzią na wolę Boga wyrażoną w przykazaniach. Ta sprawiedliwość to „sprawa serca” przemienionego i  zaangażowanego  w czynienie dobra.

NIEDZIELA – VI NIEDZIELA ZWYKŁA    12.02

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.O 15.30 nieszpory niedzielne.

  • W środę o godz. 17.30 nowenna do MBNP.
  • W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i całodzienna adoracja. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.
  • W piątek 0 godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.
  • W sobotę od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

NIEDZIELA –VII NIEDZIELA ZWYKŁA     19.02

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

OGŁOSZENIAOGÓLNE

  • Zapraszamy na katechezy neokatechumenalnedla dorosłych i młodzieży, które odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 18:45 – po Mszy św. w kościele.
  • Zapraszamy po mszy św. do zakrystii osoby, które nie odebrały jeszcze okolicznościowych obrazków za odprawione roraty dla dorosłych.
  • Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego wakacyjnego pielgrzymowania w dniach 10 do 17. sierpnia. Chcemy tym razem zwiedzić i modlić się w Krajach Nadbałtyckich. W zaledwie 8 dni odwiedzimy 5 krajów: Litwę, Łotwę, Estonię, Szwecję i Finlandię. Będziemy we wspaniałych stolicach i innych miejscach, posmakujemy lokalnych przysmaków, spędzimy niezapomniany czas na promach podziwiając niesamowite widoki. A wszystko to połączone z codzienną Mszą św. i wspólną modlitwą. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą 300 złotych zaliczki. Szczegółowy plan dostępnych w gablotkach, na stronie internetowej parafii i profilu facebook’owym.
  • Informujemy, że sakrament bierzmowania w naszej parafii zostanie udzielony 10 maja br. podczas mszy św. o godz. 18.00 przez bpa Grzegorza Olszowskiego.