„Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie”. Nasze ludzkie siły nie wystarczą, by wprowadzić w życie wymagające słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii. Prośmy zatem u progu tej Eucharystii, aby sam Bóg dotknął naszych serc i uzdolnił nas do pójścia drogą chrześcijańskiej doskonałości.

NIEDZIELA – VII NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                        19.02

•  Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary. Przy wyjściach z kościoła u ministrantów, za dowolną ofiarę, można nabyć „Zdrapkę Wielkopostną”. Są to konkretne zadania na cały okres Wielkiego Postu, które mają nam pomóc w dobrym przeżyciu tego świętego czasu i właściwym przygotowaniu się do świąt Wielkanocnych. Zebrane ofiary będą przeznaczane na wyjazdy dla młodzieży naszej parafii i rekolekcje wakacyjne.

•  Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość narodu, który kończy się I Niedzielą Wielkiego Postu – Niedzielą Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych.

•  W poniedziałek  rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek przed oraz czwartek po Środzie Popielcowej. Plan adoracji poszczególnych grup oraz parafian z wyznaczonych ulic jest zamieszczony w gablotce oraz na parafialnej stronie internetowej.

•   W najbliższą środę, która jest Środą Popielcową, rozpoczynamy w Kościele okres wielkopostnej pokuty. Zapraszamy na msze święte o godz. 8.00 i 18.00 z obrzędem posypania głów popiołem. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, w tym dniu nie będzie nowenny do MBNP. Spowiedź święta będzie już 45 minut przed mszą św.

•   W czwartek po mszy porannej Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.

•  W piątek na godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.

•   W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

•Dziś alumni WŚŚD rozpoczynają rekolekcje przed  święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia odbędą się w przyszłą sobotę.

NIEDZIELA –I NIEDZIELA  WIEKIEGO POSTU                                                                     26.02

Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna.O godz. 15.15 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, które w tym roku będzie głosił nasz diakon.

OGŁOSZENIAOGÓLNE

•Zapraszamy na katechezy neokatechumenalnedla dorosłych i młodzieży, które odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 18:45 – po Mszy św. w kościele.

•Dekretem Abpa Wiktora Skworca do naszej parafiiskierowany został na staż duszpasterski przed święceniami prezbiteratu diakon Mateusz Poniszowski. Staż duszpasterski obejmuje okres od 26 lutego do 3 maja br. i jest czasem wykonywania posług, do których uprawniają święcenia diakonatu wyznaczone Kodeksem Prawa Kanonicznego oraz tradycji diecezjalnej. Wybór naszej parafii jest dla nas wielkim wyróżnieniem oraz zobowiązaniem do dawania dobrego świadectwa, troski i gościnności. Przyjmijmy diakona Mateusza z życzliwością i otwartym sercem.