II Niedziela Wielkanocna      Miłosierdzia Bożego – 19.04

  • Od dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W tę Niedzielę będziemy oddawać cześć Miłosierdziu Bożemu. W tym dniu nasz Ksiądz Proboszcz Eugeniusz będzie obchodził swoją 36 rocznicę Święceń Kapłańskich. Jubilat odprawi Mszę św. w swojej intencji o godz. 9.30. Pamiętajmy o Jubilacie w swoich modlitwach w swoich domach.
  • W tę niedzielę Niedzielę  Miłosierdzia Bożego Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc będzie przewodniczył Mszy św. w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 12.00. W liturgii można uczestniczyć dzięki transmisji Radia eM oraz internetowej na kanale Youtubowym parafii katedralnej. Zapraszenie skierowane do wszystkich Parafialnych Zespołów Caritas, Szkolnych Kół Caritas, pracowników Caritas i  wolontariuszy oraz wszystkich, którym szczególnie leży na sercu misja charytatywna Kościoła. Cały teks zaproszenia znajduje się na naszej parafialnej stronie internetowej i zamieszczony jest w gablotach.

Czwartek Uroczystość  Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, gł. patrona Polski  – 23.04


Sobota – Święto Św. Marka, Ewangelisty –  25.04

  • Zachęcamy parafian do modlitwy o urodzaje oraz o błogosławieństwo Boże w pracy na roli. Módlmy się także o łaskę deszczu.

III  Niedziela Wielkanocna – 26.04

  • Od tej Niedzieli rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy parafian do codziennej lektury Pisma Świętego 

Ogłoszenia ogólne

  • W związku z licznymi zapytaniami, jeżeli ktoś z parafian chce złożyć ofiarę na kościół, można dokonywać przelew na konto bankowe parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię.

Konto Bankowe parafii PKO BP   PL 19 1020 2368 0000 2102 0138 7075

  • Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę na potrzeby parafii w tradycyjny sposób, może to uczynić – kościele pod chórem znajduje się skarbona z napisem: „Ofiary na potrzeby naszej parafii”. Raz jeszcze składamy Serdeczne Bóg Zapłać i Dziękujemy za wsparcie i zrozumienie!