IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE ( Niedziela Radości)-22.03

  • Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu -zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół święty – Nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którym obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, o Ojciec święty poświęcał złotą różę, którą ofiarował osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd dziś w liturgii  różowy kolor szat.
  • Kolekta na potrzeby archidiecezji –wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Składamy  Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.                                                                                  

ŚRODA UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO  – 25.03

  • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest Dniem Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone.

SOBOTA – 28.03

  • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania o godz. 17.00.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  -29.03

  • Kolekta na potrzeby  naszej parafii. Składamy  Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.                                                                                  

Ogłoszenia ogólne.

  • W tym tygodniu został poddany renowacji system sterowania dzwonami.
  • W związku z licznymi zapytaniami, jeżeli ktoś z parafian chce złożyć ofiarę na kościół, można dokonywać przelew na konto bankowe parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię.

Konto Bankowe parafii PKO BP   PL 19 1020 2368 0000 2102 0138 7075

  • W związku z zagrożeniem koronawirusem w Polsce, decyzją Władz Kościelnych, Msza Św. z udzielaniem sakramentu bierzmowania w dniu 17 marca 2020 r. zostaje odwołana. Odwołane są również wszystkie próby dla kandydatów. O nowej dacie będziemy informować na bieżąco.
  •  W związku z zagrożeniem koronawirusem zostaje odwołany wyjazd na Apel Jasnogórski w terminie 31.03.2020r. – nowy termin zostanie podany później. Osoby, które chciałyby odebrać pieniądze – zapraszamy do Kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  •  Planowana pielgrzymka do Sandomierza i okolic w terminie 20-22.04.2020r. nie odbędzie się. Planowany jest nowy termin pielgrzymki.  Osoby, które nie są zainteresowane nowym terminem, mogą odebrać zaliczkę w kancelarii parafialnej po 29 marca.

Drodzy Czytelnicy „Gościa Niedzielnego”,informujemy, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od nr. 12/2020 (z datą 22 marca 2020 r.) „Gościa Niedzielnego” czasowo wstrzymany zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.).Przypominamy o możliwości skorzystania z prenumeraty pocztowej. Szczegóły na www.igomedia.pl/Zamowprenumerate lub pod nr. tel. 32 608 80 83.

Pragniemy również zachęcić do skorzystania z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego” nr 12/2020. Szczegóły na e.gosc.pl w zakładce Instrukcja. Kompletne wydanie 12. numeru „Gościa” – z dodatkami diecezjalnymi –  będzie też dostępne w formacie PDF – do ściągnięcia i wydrukowania w domu – na stronie gosc.pl. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, by „Gość Niedzielny” mógł trafić do starszych czytelników, którzy nie korzystają z komputerów czy urządzeń mobilnych.Podjęcie tej decyzji było dla nas trudną koniecznością, ale mamy nadzieję, że ta sytuacja nie potrwa długo. Zapewniając o naszej modlitwie w intencji całego społeczeństwa, chorych, służb medycznych, a także Was, Drodzy Czytelnicy, prosimy o modlitwę w naszej intencji w tym bardzo trudnym momencie.  Redakcja „Gościa Niedzielnego”