Usłyszymy dzisiaj przypowieść o robotnikach w winnicy. Winnicą jest Kościół, do którego Bóg wzywa ludzi w różnym czasie, aby wszystkich obdarować jednakową zapłatą — zbawieniem. Często tak trudno ludziom zrozumieć Boże drogi i Jego wezwanie, prorok Izajasz poucza więc, że Bóg ma swoje plany i kocha każdego człowieka niezależnie od jego postępowania. Naszą odpowiedzią na tę zbawczą miłość ma być uwielbienie Boga, owocna praca i życie z Chrystusem. Tak wypełnił swą misję św. Paweł — tak mamy wypełniać ją my, by otrzymać zapłatę od Boga.


XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09

Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

▪ Kolekta przeznaczona jest na funkcjonowanie naszej parafii. Za wszelkie złożone ofiary, również wpłacane na konto bankowe parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać.

O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.


Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek – Wspomnienie św. Kosmy i Damiana, męczennika

Środa – Wspomnienie św. Wincentego a’Paulo, prezbitera

Czwartek – Wspomnienie św. Wacława, męczennika

Piątek – Święto śś. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Sobota – Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

▪ W środę o 17.30 nowenna do MBNP.

▪ W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja.

Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.

▪W piątek o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

▪ W sobotę o godz. 17.00 w kościele katecheza przedchrzcielna. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.


XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 01.10

▪ Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.


OGŁOSZENIA  OGÓLNE

▪  W poniedziałek 25 września br. na godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie do salek przy probostwie rodziców trójek klasowych, dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

▪   Rodziców, którzy pragną, aby ich dziecko przystąpiło do Wczesnej Komunii Św., zapraszamy na spotkanie wraz z dziećmi do salek przy probostwie w środę 27 września na godz. 17.00.

▪ Zapraszamy na spotkania naszej grupy młodzieżowej w piątek o godz. 17.00 w salkach. Chcemy tworzyć młody Kościół naszej parafii, dlatego prosimy o przekazywanie tego zaproszenia naszej młodzieży
i modlitwę w tej intencji.

▪ Zachęcamy panów, którzy kiedyś służyli przy ołtarzu, jak również tych, którzy chcieliby powrócić do służby liturgicznej, do współtworzenia w naszej parafii Zespołu liturgicznego. Wszelkich dodatkowych informacji udziela ks. Marek. Bądźmy współodpowiedzialni za naszą parafialną wspólnotę.

▪ Pod obrazem Jezusa Miłosiernego znajduje się nowy świecznik na kaganki. Został on ufundowany przez jedną z naszych parafianek jako wotum wdzięczności za uzdrowienie z choroby. Świeczki można zabierać ze stojaka, zapalić i włożyć w wolne miejsca. Należy wzbudzić sobie intencję modlitewną oraz złożyć dowolną ofiarę do skarbonki w świeczniku.

▪ Nasz odpust ku czci MB Różańcowej odbędzie się w niedzielę 8 października br.

▪ Bardzo gorąco zachęcamy parafian do oddawania głosów na projekt rozbudowy placu zabaw, zlokalizowanego w naszej dzielnicy Chropaczów, przy ulicy Kościelnej, który to może być zrealizowany z Budżetu Obywatelskiego miasta Świętochłowice. Szczegóły znajdują się na plakatach umieszczonych w gablotkach