Dzisiejsza liturgia słowa zaprasza nas do wejścia w głębię modlitwy. Jej cel to zjednoczenie z Bogiem i otwarcie serca na duchowe dary, dzięki którym możliwe jest kroczenie drogą świętości. Prośmy u progu tej Eucharystii, aby Duch Święty kształtował naszą modlitwę i budził w nas radość, której pełni doświadczamy w przyszłym świecie.   

NIEDZIELA  ●  XVII NIEDZIELA ZWYKŁA24.07

 • Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary, przekazywane także za pośrednictwem naszego konta bankowego, składamy szczere Bóg zapłać.
 • Obchodzimy dzisiaj II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych seniorach. Także dzisiaj po każdej Mszy Św. udzielamy błogosławieństwa kierowcom i ich pojazdom z okazji jutrzejszego wspomnienia św. Krzysztofa.
 • Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek – Święto św. Jakuba, apostoła
  • wtorek – Wspomnienie śś. Joachima i Anny, rodziców NMP
  • piątek – Wspomnienie śś. Marty, Marii i Łazarza.
 • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, nie ma wtorkowej nowenny do MBNP oraz czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Pozostaje adoracja w sobotę od godz. 17.30 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • W czwartek po Mszy Św. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.
 • W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.
 • Od 1. lipca do 31. sierpnia Msze Św. w tygodniu odprawiamy w następującym porządku:
  • Poniedziałek, środa i piątek – godz. 8.00
  • Wtorek i sobota – godz. 18.00, czwartek godz. 17.00
 • Msze Św. niedzielne pozostają bez zmian. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00.
 • W związku z letnią pogodą przypominamy o zakładaniu stosownego stroju do kościoła.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku; nie zapominajcie o spotkaniu z Jezusem, szczególnie podczas niedzielnej Eucharystii.