Ognisko w Chropaczowie, czyli zwieńczenie roku formacyjnego rejonu Świętochłowic 22 czerwca 2016 r.

WP_20160622_20_22_51_Pro

Wieczorem w środę 22 czerwca 2016 r. na terenie naszej parafii odbyło się niecodzienne wydarzenie, które zgromadziło wiele osób, w tym prawie wszystkich animatorów i uczestników Ruchu Światło-Życie naszego dekanatu.
W ten wieczór został zorganizowany Rejonowy Dzień Wspólnoty będący zwieńczeniem roku formacyjnego 2015/2016. Wszyscy członkowie wspólnot Oazowych naszego dekanatu postanowili podziękować Panu Bogu za otrzymane łaski w przeżytym roku formacyjnym poprzez wspólne uczestnictwo w Eucharystii i we wspólnej zabawie. Z tego względu przedsięwzięcie rozpoczęto od Eucharystii o godz. 18:00, która zjednoczyła wszystkich gości biorących udział we wspólnym przeżywaniu tego wieczoru. Następnie po Eucharystii rozpoczęto przygotowywanie ogniska, a w międzyczasie goście zostali zaangażowani w tzw. bieg samarytański zorganizowany przez Oazę młodzieżową w Chropaczowie.

WP_20160622_20_30_02_Pro

Zabawa polegała na tym, że wszyscy zostali podzieleni na siedem mniejszych grup, które miały za zadanie odszukać na terenie naszej parafii siedem losowo rozlokowanych stacji. Przy nich znajdował się jeden z organizatorów z przygotowanym pytaniem lub zadaniem z dziedziny liturgii, katechizmu, piosenek chrześcijańskich, wiedzy o Ruchu Światło-Życie, a nawet z grami, jak na przykład kalambury. Po zaliczeniu odpowiedniej stacji każda z drużyn zdobywała punkty, na podstawie których wyłoniono zwycięską drużynę. Po zabawie nastąpił czas wspólnych rozmów i konsumpcji kiełbasek upieczonych na świeżo rozpalonym ognisku. Kiedy zostały napełnione żołądki gości i organizatorów głos zabrał dotychczasowy moderator rejonowy ks. Jakub Kania, który podziękował wszystkim animatorom posługującym w minionym roku w naszym rejonie i wręczył upominki tym, którzy najbardziej działali na szczeblu rejonowym.

WP_20160622_19_59_54_Pro

Jako, że ks. Jakub Kania od września rozpocznie posługę duszpasterską w nowej parafii w Żorach, moderatorka rejonowa Anna Rybak wręczyła księdzu moderatorowi w imieniu wszystkich uczestników i animatorów rejonu Świętochłowice szczere podziękowania i niespodziankę za 3 lata posługi i kierowania naszym rejonem. Na zakończenie Dnia Wspólnoty wszyscy odmówili Apel Jasnogórski łącząc się duchowo z Jasną Górą. Całe wydarzenie było ogromnym sukcesem, ponieważ zgromadziło ono prawie wszystkie wspólnoty młodzieżowe dekanatu, ministrantów, rodziny i dzieci z Domowego Kościoła oraz członków Oazy Dorosłych. Było wiele radości i wdzięczności Panu Bogu za ten przeżyty rok. W trakcie przemowy ks. Jakub Kania podzielił się refleksją, że ?spełniły się jego marzenia związane z Dniami Wspólnoty, że tak właśnie powinny one wyglądać?. Oby następne Dni Wspólnoty gromadziły równie dużo ludzi w nowym roku formacyjnym 2016/2017, gdyż taka jest idea tych spotkań. Na nich właśnie wzorował św. Jan Paweł II tworząc wydarzenie Światowych Dni Młodzieży.