Nasza parafia, podobnie jak w ubiegłym roku, włącza się do bożonarodzeniowej akcji „Paczuszka dla maluszka” organizowaną przez „Fundację małych stópek”.

W tym roku wspieramy dzieci przedszkolne z ubogich rodzin będące podopiecznymi Fundacji Rodzin Polskich im. Jana Pawła II ze Świętochłowic. Pomagamy konkretnie wskazanym dzieciom, których rodzice określili ich priorytetowe potrzeby, takie jak: buty zimowe, kurtki oraz odzieży we wskazanych rozmiarach. Ponieważ chcemy, aby dzieci otrzymały nowe rzeczy, prosimy chętnych o składanie ofiar pieniężnych w skarbonie obok choinki.

Można także przynosić także dary materialne, prosimy jednak tylko o chusteczki nawilżane oraz pampersy, które później zostaną rozdysponowane przez Fundację.

Zbiórka odbywa się do czwartej niedzieli Adwentu (czyli do 18.12), a prezenty zostaną zakupione i dostarczone do wskazanej nam rodziny przed świętami Bożego Narodzenia, tak by dzieci mogły je znaleźć pod choinką.

Więcej informacji można znaleźć na plakatach w gablotkach i u parafialnych koordynatorów (numer telefonu na plakacie). Można także zabierać do domu choinkowe bombki.

Liczymy na wasze zaangażowanie i dobre serca 🙂