ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Termin:  14.01-21.01.2017

 ZAPISY  W  KANCELARII  PARAFIALNEJ

SZCZEGÓŁOWE  INFORMACJE  U  KS. PAWŁA  ŁATY  (tel. 692 125 793)

IZRAEL

SAMOLOTOWO-AUTOKAROWA

 

Koszt: 940USD+ 490PLN

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ 1: Wyjazd z parafii, przejazd na lotnisko, odprawa i odlot do Ziemi Świętej. Po przylocie przejazd z lotniska do Betlejem: nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, a także kościoła św. Katarzyny i Groty Mlecznej. Przejazd na Pole Pasterzy. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Betlejem.

 

DZIEŃ 2: Śniadanie. Przejazd do Ain Karem: kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejazd do Jerozolimy: kościół Ecce Homo i Listostrotos, Droga Krzyżowa ? uliczkami Starego Miasta. Bazylika Grobu Pańskiego. Przejście do Ściany Płaczu i na Wzgórze Świątynne (jeśli pozwala na to sytuacja polityczna). Kolacja i nocleg w Betlejem.

 

DZIEŃ 3: Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Galilejskierejs statkiem. Następnie zwiedzanie Kafarnaum: dom św. Piotra, ruiny synagogi. Tabgha: kościół Prymatu oraz miejsce rozmnożenia chleba i ryb. Przejazd do Magdali  ? zwiedzanie wykopalisk. Przejazd na Górę Błogosławieństw. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Tyberiadzie lub Nazarecie.

 

DZIEŃ 4: Śniadanie. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, Grota Zwiastowania, kościół św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej ? miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa. Wyjazd na Górę Tabor: nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego.  Kolacja i nocleg w Tyberiadzie lub Nazarecie.

 

DZIEŃ 5: Śniadanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej (krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym przy akwedukcie z czasów rzymskich) lub Nablus ? studnia Jakubowa (jeżeli pozwoli na to czas i sytuacjapolityczna) przejazd do Hajfy: zwiedzanie sanktuarium oo. Karmelitów ? Stella Maris. Zakwaterowanie, kolacja  i nocleg w Betlejem.

 

DZIEŃ 6: Śniadanie. Wyjazd do Betanii: sanktuarium Marty, Marii i Łazarza. Następnie przez Pustynię Judzką do Jerycha ? najstarszego miasta świata. Przejazd nad rzekę Jordanmiejsce chrztu Pana Jezusa. Przejazd do Qumran ? zwiedzanie wykopalisk, gdzie odnaleziono ok. 900 zwojów Pisma Świętego. Przejazd nad Morze Martwe, gdzie można skorzystać z kąpieli. Kolacja i nocleg w Betlejem.

 

DZIEŃ 7: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy: Betfage, Góra Oliwna, skąd zobaczyć można przepiękną panoramę Jerozolimy. Zwiedzanie: kościół Pater Noster, kościół Dominus Flevit. Ogród Oliwny: bazylika Agonii, kościół Grobu Matki Bożej. Następnie Syjon: kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik, grób Dawida oraz kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny.  Kolacja i nocleg w Betlejem.

 

DZIEŃ 8: Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa i przelot do Polski. Transfer do parafii.

Informacje dodatkowe:

W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobistą medytację.

W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.

Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

Cena pielgrzymki obejmuje:

 • Transfer klimatyzowanym autokarem z parafii na lotnisko i z lotniska,
 • Przelot samolotem w obie strony,
 • 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach***,
 • Wyżywienie w postaci śniadań (7), obiadokolacji (7),
 • Kawa lub herbata do kolacji,
 • Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,
 • Opieka pilota,
 • Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) do kwoty 30.000 EUR ? w tym ubezpieczenie CP (choroby przewlekłe),
 • Ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR,
 • Ubezpieczenie BP (bagażu) do kwoty 400 EUR,
 • Ubezpieczenie OC (odpowiedzialność cywilna) do kwoty 50.000 EUR,
 • Obowiązkowe napiwki, bilety wstępu w tym wykopaliska: Qumran i Magdala, rejs po Jeziorze Genezaret, wyjazd na Górę Tabor,
 • Ryba św. Piotra (lub obiad mięsny),
 • Zestaw Audio guide.

 Cena pielgrzymki nie obejmuje:

 • Dodatkowych napojów do kolacji.

Dopłata do pokoju jednoosobowego  (600 PLN).

Wpłaty na pielgrzymki: do uzgodnienia z organizatorem (2 lub 3 raty)

 

Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libijskich oraz syryjskich.