Termin pielgrzymki26 czerwca ? 04 lipca 2017 r.

______________________________________________________________________________________

Ramowy program pielgrzymki

1. dzień ? 26.06.2017 ? poniedziałek

wyjazd z Chropaczowa o godz. 05.00, przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię do Chorwacji. Przyjazd do Ludbregu ? miejsca cudu eucharystycznego, gdzie w roku 1411 pewien kapłan zwątpił w przemienienie chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa. Wątpiąc, na własne oczy zobaczył w kielichu prawdziwą ludzką krew. Przestraszony, przy pomocy murarza, ukrył relikwie, których tajemnicę wyjawił dopiero na łożu śmierci. Następnie przejazd w kierunku ?chorwackiej Częstochowy? ? Marija Bistrica. Modlitwa przed cudowną figurą Czarnej Madonny. Zapoznanie się z historią miejsca, spacer po krużgankach, w których umieszczone obrazy wotywne w podziękowaniu za otrzymane łaski za wstawiennictwem Patronki Narodu Chorwackiego. Zakwaterowanie w hotelu w ok. Zagrzebia, obiadokolacja i nocleg;

2. dzień ? 27.06.2017 ? wtorek

śniadanie, przejazd do Trogiru i zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in. Katedra św. Wawrzyńca, ratusz z XIV w., spacer uroczą nadmorską promenadą obsadzoną palmami, przejazd adriatycką drogą krajobrazową do pobliskiego Splitu, zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Chorwacji, m.in. historyczna starówka, antyczny pałac cesarza Dioklecjana z III w., brama Porta Aurea, świątynia Jupitera, XV-wieczny ratusz, czas wolny m.in. na zakupy na największym chorwackim bazarze i spacer po malowniczo położonym porcie. Przyjazd do Medjugorje. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3. dzień ? 28.06.2017 ? środa

śniadanie. wejście na Górę Objawień: miejsca pierwszych objawień Matki Bożej, kilkaset metrów ponad przysiółkiem wioski Bijakovici zwanym Podbrdo. Od domów do samego miejsca objawień prowadzi stroma ścieżka, przy której w 1989 roku umieszczono płaskorzeźby z brązu przedstawiające tajemnice różańca. Na drodze do miejsca objawień ustawiono wielki drewniany krzyż, który oznacza miejsce, gdzie Matka Boża trzeciego dnia objawień poprzez Mariję Pavlović po raz pierwszy wezwała do pokoju. W miejscu objawień, w dwudziestą rocznicę objawień postawiono figurę Królowej Pokoju wykonaną zgodnie ze wzorcem, który znajduje się przed kościołem parafialnym. Spotkanie z Podbrdem jest dla pielgrzymów spotkaniem z Matką Bożą dzięki modlitwie prywatnej i modlitwie różańcowej. Spacer po miasteczku. Zapoznanie się z najważniejszymi dla pielgrzyma miejscami kultu maryjnego. Czas na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Udział w modlitwie różańcowej i Mszy św., nocleg.

4. dzień ? 29.06.2017 ? czwartek

Śniadanie, wyjazd do Dalmacji na Riwierę Makarską. Przejazd do Gradaca ? jednego z nadmorskich kurortów usytuowanego nad Adriatykiem. Czas wolny na morskie kąpiele i odpoczynek. Powrót do Medjugorie. Udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. dzień ? 30.06.2017 ? piątek

wczesne wyjście na Drogę Krzyżową na górę Krizevac. Križevac to wzgórze wznoszące się ponad Medjugoriem (520 m), na którym parafianie 15 marca 1934 roku wznieśli krzyż ze zbrojonego betonu. Na krzyżu wyryto napis: ?Jezusowi Chrystusowi, Odkupicielowi rodzaju ludzkiego na znak wiary, miłości i nadziei, na pamiątkę 1900 rocznicy męki Jezusowej?. W cokół krzyża zostały wmurowane relikwie Krzyża Świętego otrzymane na tę okazję z Rzymu. Od początku objawień Matki Bożej na Križevacu zaczęto odmawiać Drogę Krzyżową. Na początku stacje oznaczone były drewnianymi krzyżami, a w 1988 roku umieszczono tam płaskorzeźby wykonane z brązu. Na każdej z nich (oprócz modlitwy w ogrodzie Getsemani) znajduje się postać Matki Bożej. Dla pielgrzymów Križevac oznacza wezwanie, by spotkać Jezusa w Jego męce i odkryć Jego miłość. Powrót do pensjonatu na śniadanie. Program Duszpasterski w Medjugorje. Wieczorami udział w modlitwie różańcowej, Mszy św. i Adoracji Krzyża. Obiadokolacja, nocleg.

6. dzień ? 01.07.2017 ? sobota

śniadanie, przejazd do Dubrownika, miasta potocznie nazywanego ?Perłą Adriatyku? Zwiedzanie starówki z przewodnikiem miejscowym (Studnia Onufrego, katedra, kościół św. Błażeja, port). Udział we Mszy św. w kościele św. Błażeja ? głównego Patrona miasta. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Udział we wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu, nocleg;

7. dzień ? 02.07.2017 ? niedziela

Śniadanie. Udział we Mszy św. Przejazd do Mostaru. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: kamienny Stary Most (wpisany na Listę UNESCO), meczet Koski Mehmed ? Paszy, dzielnica Stara Carsija. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

8. dzień ? 03.07.2017 ? poniedziałek

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Parku Narodowego Jeziora Plitwickie ? najpiękniejszego parku narodowego Chorwacji składającego się z systemu malowniczo położonych 16 jezior połączonych ze sobą urokliwymi potokami i wodospadami, przejazd kolejką nad jeziora górne, widokowy spacer wśród jezior, wodospadów i gór jednej z największych atrakcji krajobrazowych naszego kontynentu, rejs statkiem wycieczkowym po największym z jezior ? jeziorze Kozjak. Pożegnanie z Chorwacją i przejazd przez Austrię i Czechy. Obiadokolacja na terenie Czech.

9. dzień ? 04.07.2017 ? wtorek

Powrót do Chropaczowa w godzinach porannych, zakończenie pielgrzymki.

______________________________________________________________________________________

Świadczenia zawarte w cenie

  • Transport: komfortowy autokar wyposażony m.in. w klimatyzację, barek, WC, video/DVD,

  • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotalach 2*/3* ? we wszystkich hotelach pokoje 2-, na życzenie również 3-osobowe z łazienkami,

  • Wyżywienie: 7 śniadań w formie bufetu/szwedzkiego stołu, 8 obiadokolacji bufetowych lub serwowanych w restauracji hotelowej,

  • Realizacja programu pielgrzymki,

  • Obsługa licencjonowanego pilota-przewodnika,

  • Ubezpieczenie KL (Koszty Leczenia) i NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków) TU Signal Iduna.

______________________________________________________________________________________

Informacje dodatkowe

  • cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, taksy klimatycznej oraz przewodników miejscowych ? łączny koszt to ok. 55,- EUR / os.

  • istnieje możliwość zorganizowania rejsu statkiem wycieczkowym po Adriatyku za dodatkową opłatą (ok. 15,- EUR),

  • każdego dnia pielgrzymki przewidziany jest czas na Mszę Św.,

  • dokumenty potrzebne w podróży ? dowód osobisty lub paszport.

______________________________________________________________________________________

CENA – 1.680,- PLN

______________________________________________________________________________________

ZAPISY DO KOŃCA MARCA 2017 R.

W KANCELARII PARAFIALNEJ

Więcej informacji u ks. Pawła Łaty