Kolekta na potrzeby naszej parafii, za każdą z ofiar serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek Święto NMP , Matki Kościoła                                    16.05.

• Uroczystość Bierzmowania o godz. 16.oo w naszym kościele. Sakramentu Ducha Św. udzielać będzie ks. Arcybiskup Damian Zimoń. Zapraszamy rodziców i świadków do uczestnictwa w tej uroczystości.

Wtorek                                                               17.05.

• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo majowe o godz. 17.3o.

Środa                                                                18.05.

Czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana            19.05.

• Po porannej Mszy św. Legion Maryi zaprasza do modlitwy w intencji kapłanów.
  • Msza szkolna o godz. 17.oo Zapraszamy dzieci i rodziców do uczestnictwa w Mszy św. szkolnej .

Piątek                                                                20.05.

• Godzina Miłosierdzia Bożego o godz. 15.oo w kościele.
  • Zapraszamy młodzież na kolejne spotkanie w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które odbędzie się piątek 20 maja w parafii św. Augustyna w Lipinach. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.oo. Zapraszamy młodzież i tych, którzy chcą przyjąć pielgrzymów do swoich domów.

Sobota Wspomnienie św. Jana Nepomucena kapłana męczennika     21.05

• Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty i pojednania o godz. 17.oo.

Niedziela Uroczystość Najświętszej Trójcy                                 22.05.

• Nabożeństwo majowe o godz. 16.oo.
  • Apel jasnogórski o godz. 20.45.

Ogłoszenia ogólne.

• Rodzina Różańcowa naszej parafii zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca w sobotę 4. 06.br. Wyjazd o godz.6.15, koszt pielgrzymki 35 zł..
  • Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasna Górę, która odbędzie się w dniach od 27 do 30 czerwca. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.
  • W niedziele nabożeństwa majowe o godz. 16.oo, w dni powszednie o godz. 17.3o
  • Dzień Skupienia dla narzeczonych odbędzie się 22 maja o godz. 15.oo w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piaśnikach.
  • Dnia 25 czerwca chcemy zawierzyć nasz dekanat Bożemu Miłosierdziu. Organizujemy na ten dzień  wyjazd do Krakowa – Łagiewnik. Zapisy przyjmujemy w kancelarii lub zakrystii. Koszt pielgrzymki 30 zł.
  • Zapraszamy dzieci wczesno i pierwszokomunijne do udziału w pielgrzymce do katowickiej katedry.
  • Kolejna grupa narzeczonych, będzie mogła się przygotować do sakramentalnego małżeństwa przez udział w naukach przedślubnych. Nauki rozpoczną się 20 czerwca. Narzeczonych zachęcamy do zapisania się na ten termin nauk przedślubnych.
  • Męska pielgrzymka do Piekar Śl. będzie 29 maja.
  • Archidiecezjalne Świętowanie Jubileuszy Małżeńskich rozpocznie się 22 maja o godz. 12.w naszej katedrze. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości małżonków jubilatów.