7.04. – Niedziela V Wielkiego Postu

• Kolekta na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • 16.ooGorzkie żale
  • 18.oo – Nasz parafialny chór Magnificat Zaprasza na Koncert Pieśni Pasyjnych, w wykonaniu Chórów okręgu Chorzowsko – Świętochłowickiego, Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr

8.04. – Poniedziałek

9.04. – Wtorek

• 17.3o – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

10.04. – Środa

11.04. – Czwartek

• Nabożeństwo I czwartkowe o liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
  • Legion Maryi zaprasza na modlitwę za kapłanów po porannej  Mszy św. w kościele.
  • O  godz. 13.00 wyjazd na Apel Jasnogórski. Z racji wyjazdu do Częstochowy Kancelaria parafialna w tym dniu po południu będzie nieczynna. Wyjątkowo Czynna w piątek 5. Kwietnia po południu od 16.00 do 17.00.

12.04. – Piątek

• Godzina Miłosierdzia Bożego o 15.oo
  • 16.oo – Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Początek przed kościołem, zaraz po zakończeniu nabożeństwa zostanie odprawiona wieczorna Msza św

13.04. – Sobota

• Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną przed świętami wielkanocnymi w godzinach porannych – prosimy ich zgłaszać w  zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • O godz.10.20 zbiórka Dzieci I Komunijnych wraz z Rodzicami przed Spowiedzią Świętą przed kościołem.
  • 17.oo – Różaniec fatimski. Zapraszamy

14.04. – Niedziela VI Wielkiego Postu Palmowa – Męki Pańskiej

• Kolekta na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.
  • Procesja z palmami o 10.45 z małego kościoła do kościoła MB Różańcowej – w sposób szczególny zapraszamy wszystkie dzieci z palmami. O godz. 11.00 Msza św.
  • 16.ooGorzkie żale
  • W tę niedzielę w katedrze katowickiej o godz. 14.00 będzie odbywać się spotkanie młodzieży w ramach XXXIV Światowego Dnia Młodzieży.

• Od dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Począwszy od V Niedzieli Wielkiego postu, aż do końca Liturgii Męki Pańskiej zasłaniamy krzyże.
  • W środę o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich seniorów i starszych parafian na spotkanie do salki katechetycznej z przedstawicielem Policji w Świętochłowicach naszym Panem Dzielnicowym.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii w piątek 12.04.2019r. o godz. 16.00. Pójdziemy ulicami: Kościelną, Pileckiego, przez Plac Zawadzkiego, Łagiewnicką, Sportową, Węglową, przez park do ulicy Górnej, Łagiewnicką i Kościelną do Kocioła. Zbiórka przed kościołem o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału. Zaraz po zakończeniu Drogi Krzyżowej odbędzie się Msza św. wieczorna!
  • W sobotę 13 kwietnia po wieczornej Mszy św. oraz w niedzielę 14 kwietnia po wszystkich Mszach św. w wejściu do kościoła nauczyciele i uczniowie SP Specjalnej nr. 10 organizują wielkanocny kiermasz. W ofercie: stroiki wielkanocne, kartki świąteczne, ozdoby i wypieki świąteczne. Dochód przeznaczony zostanie na doposażenie pracowni gastronomicznej. Serdecznie zapraszamy!
  • Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym znajduje się płyta z filmem o św. Ignacym Loyoli -to doskonale opowiedziana historia założyciela jezuitów. Warto przeczytać tekst o objawieniach Matki Bożej w Kibeho, oraz wiele innych ciekawych artykułów.