14.04. – Niedziela VI Wielkiego Postu Palmowa – Męki Pańskiej

• Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy
  • Kolekta na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.
  • Procesja z palmami o 10.45 z małego kościoła do kościoła MB Różańcowej – w sposób szczególny zapraszamy wszystkie dzieci z palmami. O godz. 11.00 Msza św.
  • 16.oo – Zapraszamy na ostatnie Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym
  • W tę niedzielę w katedrze katowickiej o godz. 14.00 będzie odbywać się spotkanie młodzieży w ramach XXXIV Światowego Dnia Młodzieży.

15.04. – Wielki Poniedziałek

• Zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Andrzeja Pluty z okazji 43 rocznicy święceń kapłańskich na  godz. 8.00.

16.04. – Wielki Wtorek

• 17.3o – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

17.04. – Wielka Środa

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

18.04. – Wielki Czwartek

• Modlitwy za kapłanów odbędą się w sakle katechetycznej o godz. 9.00.
  • W Katedrze o godz. 10.00 Msza św. Krzyżma Świętego z poświęceniem olejów, zachęcamy wiernych do udziału w niej.
  • Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich Parafian. Po Mszy św. procesja do Ciemnicy i adoracja do 22.00 w małym kościele
  • Jest to dzień 35 rocznicy święceń kapłańskich ks. Proboszcza Eugeniusza Pluty, zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.00

19.04. – Wielki Piątek

• Spowiedź dorosłych od. Godz. 7.30 -11.00 i po południu od godz. 15.00 -17.00
  • W tym dniu obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy.
  • Ciemna Jutrznia o godz. 8.00 w ciemnicy w małym kościele.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych o godz. 9.00, a dla dzieci o godz. 10.00
  • Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00 w małym kościele.
  • Liturgia Wielkiego Piątku z rozważaniem Męki Pańskiej, z adoracją Krzyża i Komunią o godz. 18.00.
  • Adoracja przy Bożym Grobie od 20.00 kobiety, 20.30 mężczyźni i o 21.00 młodzież.
  • Kolekta – ofiary na Boży Grób i chrześcijan w Ziemi Świętej.
  • Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

20.04. – Wielka Sobota

• W tym dniu obowiązuje post jakościowy
  • Ciemna Jutrznia o godz. 8.00 w ciemnicy w kościele przy Bożym Grobie.
  • Adoracja przy Bożym Grobie przez cały dzień.
  • O godz. 19.30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  • Spowiedź dorosłych od godz. 7.30 do 11.00 i po południu od 15.00 do 17.00
  • Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na tę liturgię przynosimy świece i wodę do poświęcenia. Na zakończenie liturgii procesja rezurekcyjna.
  • Święcenie pokarmów wielkanocnych co pół godziny rozpoczynając od godz. 10.00 do 15.00.
  • Kolekta – ofiary na Boży Grób i chrześcijan w Ziemi Świętej.

21.04. – Niedziela Wielkanocna – Zmartwychwstania Pańskiego

• Kolekta świąteczna. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • Msza św. chrzcielna o godz. 15.00.
  • 16.oo – Nieszpory świąteczne

22.04. – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

• Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 15.00 i 17.00.
  • Nieszpory świąteczne o godz. 16.00.
  • Kolekta na Wydział Teologiczny.

• Zachęcamy serdecznie do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Nie zostawiajmy oczyszczenia duszy na ostatni moment przed świętami wielkanocnymi.
  • W sobotę 13 kwietnia po wieczornej Mszy św. oraz w  tę tj. niedzielę 14 kwietnia po wszystkich Mszach św. w wejściu do kościoła Rada Rodziców i uczniowie SP Specjalnej nr. 10 organizują wielkanocny kiermasz. W ofercie: stroiki wielkanocne, kartki świąteczne, ozdoby i wypieki świąteczne. Dochód przeznaczony zostanie na doposażenie pracowni gastronomicznej. Serdecznie zapraszamy!
  • W Poniedziałek Wielkanocny kazania wygłosi ks. Emanuel Pietryga proboszcz parafii św. Jadwigi w Chorzowie. Po Mszach św. będzie rozprowadzał swoją książkę „Słowo, które pozwala się zobaczyć” zawierającą 48 jego kazań, homilii i konferencji oraz dwie relacje z podróży do Afryki. Książka kosztuje 20 zł. Dochód przeznaczony jest na nowe ogrzewanie kościoła w Chorzowie.
  • W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy doskonałe wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego a warto przeczytać: komentarz do najnowszej adhortacji papieża Franciszka, skierowanej do młodych; co trzeba zrobić, aby naprawdę się nawrócić oraz wiele innych ciekawych artykułów. Jest także nowy numer Wiadomości Parafialnych.