5.05. – Niedziela 3 Wielkanocna

• Kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Nabożeństwo majowe o godz. 16.oo
  • Apel Jasnogórski o 20.45.
  • Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego

6.05. – Poniedziałek – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

• Z racji pierwszego poniedziałku miesiąca po Mszy św. porannej odprawione zostanie Nabożeństwo do Ducha Świętego.
  • Próba dla Rodziców i Dzieci przed I Komunią św. o godz. 18.00 przed kościołem.

7.05. – Wtorek

• 17.3o – Nabożeństwo majowe oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

8.05. – Środa – Uroczystość św. Stanisława bpa i męcz

• 16.oo – Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwy do kościoła
  • 17.3o – Nabożeństwo majowe

9.05. – Czwartek

• Legion Maryi zaprasza po nabożeństwie porannym  na modlitwy za kapłanów w kościele
  • Msza św. szkolna dla dzieci o godz. 17.00 o godz. 17.30 Nabożeństwo majowe. Próba dla Rodziców i Dzieci przed I Komunią św. o godz. 17.00 przed kościołem.

10.05. – Piątek

• Ks. Piotr Szweda obchodzi 22 rocznicę święceń kapłańskich – zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.00.
  • Zapraszamy na godz. 15.00 na nabożeństwo  – Godzina Miłosierdzia Bożego.
  • Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. po Mszy św. odbędzie się spotkanie z animatorami.

11.05. – Sobota

• Ks. Zdzisław Pławecki obchodzi 23 rocznicę święceń kapłańskich – zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 8.00.
  • Spowiedź dla dzieci i rodziców przed I Komunią św. o godz.10.30 zbiórka przed kościołem.
  • 17.oo – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania
  • 17.3o – Nabożeństwo majowe

12.05. – Niedziela 4 Wielkanocna – Dobrego Pasterza

• Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Pierwsza Msza św. o godz. 8.00 zostanie odprawiona w małym kościele p.w. Dobrego Pasterza z racji odpustu.
  • Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Dzień I Komunii Świętej dla uczniów Szkoły Podstawowej nr. 17 o godz. 11.00. Dzieci i ich Rodziców polecamy w modlitwie  parafian.
  • Nabożeństwo majowe o godz. 16.00. Nowenna do Ducha Świętego.
  • Apel Jasnogórski o 20.45

• W niedzielę 12 maja o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych hutników – w zakrystii można zapisać ich imiona i nazwiska.
  • W miesiącu maju nabożeństwa majowe w dni powszednie na godz. 17.30 a w niedziele i uroczystości o 16.00. W niedziele i uroczystości zapraszamy na Apel Jasnogórski na 20.45.
  • Od poniedziałku do soboty Biały Tydzień dla dzieci I Komunijnych podczas wieczornych Mszy świętych.
  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym warto przeczytać: na czym polega prawdziwy kult Matki Bożej?; o tym, dlaczego dobry katolik powinien być patriotą; reportaż o kościółku Quo Vadis w Rzymie , oraz wiele innych ciekawych artykułów.