31 Niedziela Zwykła – 3.11

• Kolekta na renowację katowickiej katedry. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Msza św. chrzcielna o godz. 15.00.
  • Nieszpory  o godz. 16.00.

Poniedziałek – Wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa – 4.11.

• Z racji pierwszego poniedziałku po Mszy św. porannej odbędzie się Nabożeństwo do Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy.
  • Rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 17 przygotowujących się do Komunii Świętej w maju przyszłego roku zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne do kościoła na godz. 18.00. Spotkanie to rozpoczyna się Mszą świętą.

Wtorek – 5.11

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

Środa – 6.11

• Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza o godz. 16.00 na modlitwy do kościoła.

I Czwartek miesiąca – 7.11

• Nabożeństwo o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne po rannej Mszy św.
  • Legion Maryi zaprasza na modlitwę za kapłanów po porannej  Mszy św. do kościoła.
  • O godz. 17.00 Msza św. szkolna

Piątek – 8.11

• Zapraszamy na godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia Bożego.
  •  Msza święta młodzieżowa o godz. 18.00, na którą zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

Sobota Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – 9.11

• W godzinach porannych odwiedziny chorych i starszych parafian – prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  • Spotkanie Ministrantów w salce katechetycznej o godz. 9.00.
  • Dzieci Maryi zapraszają na swoje spotkania na godz. 11.00 do salki.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu pokuty i pojednania o godz. 17.00.

32 Niedziela Zwykła  – 10.11

• Kolekta na potrzeby parafii. serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Po Mszach św. przed kościołem będzie Zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Nieszpory niedzielne  o godz. 16.00.

Za zmarłych zalecanych będziemy się  modlić po Mszach św., a imiona i nazwiska zmarłych odczytywać będziemy przed Mszą św. wieczorną.

Nasza Parafia organizuje w dniach: 7.11 do 9.11. 2018r. cykl spotkań dla narzeczonych jako przygotowanie do małżeństwa. Spotkania odbywać się będą w salkach katechetycznych o godz. 19.00. Zapisy w kancelarii parafialnej w godz. urzędowania.

Szczegółowy plan kolędy będzie zamieszczony w gablocie oraz w listopadowych „Wiadomościach Parafialnych”, oraz umieszczone na stronie internetowej naszej parafii.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym warto przeczytać: o Świech – nie tylko tych, którzy są już w niebie. Także o tym, jak zostać świętym już tu, na ziemi; o świętych z misją specjalną, czyli po co nam święci patroni; o cmentarzach, które wzbudzają….zachwty  oraz wiele innych ciekawych artykułów. Jest także do nabycia nowy numer Wiadomości Parafialnych, w których zamieszczony jest tegoroczny plan Odwiedzin Duszpasterskich.