VII NIEDZIELA  WIELKIEGO Zwykła – 23.02

• Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  • I dzień nabożeństwa czterdziestogodzinnego.
  • Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
  •  Zapraszamy na Nieszpory  o godz. 15.30.

PONIEDZIAŁEK – 24.02

• II dzień nabożeństwa czterdziestogodzinnego.

WTOREK  – 25.02

• III dzień nabożeństwa czterdziestogodzinnego.
  • Nowenna do M.B Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

ŚRODA POPIELCOWA I dzień Rekolekcji Wielkopostnych i Szkolnych – 26.02

• W tym dniu rozpoczynamy  wraz z całym kościołem okres wielkiego postu. Jest to dzień wstrzemięźliwości i postu. Od środy popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.W tym dniu Msze święte o godz. 8.00 wraz z nauką rekolekcyjną z obrzędem posypania głów popiołem, Msze św.  dla szkół o godz. 9.30., 11.00., oraz o godz. 18.00 wraz z nauką rekolekcyjną z obrzędem posypania głów popiołem.

CZWARTEK –  II dzień Rekolekcji Wielkopostnych i Szkolnych  -27.02

• Msze św. z nauką rekolekcyjną  godz. 8.oo
  • O godz. 9.30 i 11.00 nauki rekolekcyjne dla szkół naszej parafii.
  • Msza św. z nauką rekolekcyjną  o godz. 17.00. Po Mszy św. Nauka stanowa dla KOBIET

PIĄTEK  – III dzień Rekolekcji Wielkopostnych i Szkolnych –  28.02

• W ostatnim dniu RekolekcjiKolekta przeznaczona jest na Ojca Rekolekcjonistę. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. O godz. 8.00 i 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną na zakończenie rekolekcji. O godz. 9.30 i 11.00 zakończenie rekolekcji dla szkół. Godzina Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele. Droga Krzyżowa o godz. 17.15 w czasie której będziemy modlić się za zmarłych zalecanych. Zalecki za zmarłych prosimy składać w zakrystii. Po Mszy św. wieczornej Nauka stanowa dla MĘŻCZYZN

SOBOTA -29.02

• Nauka dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci o godz. 16.30 w kościele.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania o godz. 17.00.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  –  Niedziela Trzeźwości –   1.03

• Kolekta Jałmużna postna. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  • Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.15,           wygłosi ks. Marcin Wójcik – wikariusz z parafii św. Józefa na Zgodzie.
  • O godz. 16.00 Msza św. chrzcielna.

Ogłoszenia ogólne.

• Od Środy Popielcowej rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ojciec Dominik Ochlak OMI (Oblat). W tym samym czasie odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla szkół znajdujących się na terenie naszej parafii. Szczegółowy plan rekolekcji w gablotach przed kościołem.
  • Od I Niedzieli Wielkiego Postu – Niedzieli Trzeźwości będzie wystawiona na ołtarzu NSPJ Parafialna  Księga Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do podjęcia  podjęcia abstynencji i danie świadectwa przez swój wpis. Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
  •  Plan adoracji 40 godzinnej jest wywieszony w gablotach i zamieszczony na stronie internetowej parafii.
  • Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę 7 marca w godzinach rannych. Prosimy ich zgłosić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, w którym wato o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji; codziennie przeciętny Kowalski jest bombardowany 34 gigabajtami danych, czyli odpowiednikiem stu tysięcy słów. Jak wytrzymać informacyjne tsunami? oraz wiele innych artykułów. Jest także nowy numer Wiadomości Parafialnych.