NIEDZIELA PALMOWA – 5.04

• Dziś  Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Wielki PONIEDZIAŁEK – 6.04

Wielki WTOREK –  7.04

Wielka ŚRODA  – 8.04

TRIDUUM PASCHALNE

Święte Triduum Paschalne Meki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Z racji stanu pandemii koronawirusa uczestnictwo w celebracjach Triduum Paschalnego nie jest nakazane (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilia Paschalna). Obowiązkowy jest udział w Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, jednak także w tym dniu obowiązują ogłoszone ograniczenia prawne i aktualna jest udzielona dyspensa.

Wielki CZWARTEK – 9.04

• 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej

Wielki PIĄTEK – 10.04

• 18.00 Liturgia  Liturgia Męki Pańskiej.
  • Z racji zaistniałej sytuacji pandemii w tym roku nie będzie Bożego Grobu i adoracji Krzyża. Zachęcamy wiernych do adoracji Krzyża w swoich mieszkaniach.

Wielka SOBOTA – 11.04

• Nie ma tradycyjnego obrzędu błogosławienia pokarmów. Zamiast tego ISTNIEJE możliwość wykorzystania obrzędu błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst obrzędu zostania umieszczony  na internetowej stronie parafialnej. Będzie też wyłożony z tyłu kościoła.
  • 20.00 Wigilia Paschalna – Zachowujemy przepisy liturgiczne dotyczące czasu celebracji Wigilii    Paschalnej, chociaż będziemy ją sprawować bez obecności wiernych.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego _ WIELKANOC -12.04

• Zachowujemy przepisy liturgiczne dotyczące czasu celebracji Zmartwychwstania Pańskiego, chociaż będziemy ją sprawować bez obecności wiernych. Msze św. według porządku niedzielnego – bez udziału wiernych

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY  – 13.04

• Msze św. według porządku niedzielnego – bez udziału wiernych

Ogłoszenia ogólne.

• Przypominamy o tym wstrzymaniu kolportażu Gościa Niedzielnego do odwołania, zachęcamy do lektury w wersji elektronicznej.
  • W związku z licznymi zapytaniami, jeżeli ktoś z parafian chce złożyć ofiarę na kościół, można dokonywać przelew na konto bankowe parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię.

Konto Bankowe parafii PKO BP   PL 19 1020 2368 0000 2102 0138 7075

• Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę na potrzeby parafii w tradycyjny sposób, może to uczynić – kościele pod chórem znajduje się skarbona z napisem: „Ofiary na potrzeby naszej parafii”. Raz jeszcze składamy Serdeczne Bóg Zapłać i Dziękujemy za wsparcie i zrozumienie!