W dzisiejszej Ewangelii spotykamy dwie przeciwstawne postawy: próżnego bogacza i pokornego Łazarza. Skierowane do nas ostrzeżenie zachęca do refleksji na naszym stanem i świadomością życia. Pobudza nas także do modlitwy i duchowej czujności. Prośmy aby nasze spojrzenie na życie było przeniknięte pokorą i światłem Ewangelii.

XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA                                                                                                                    25.09

●  Dziś przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, chcemy pamiętać w modlitwach o tych wszystkich, którzy z powodu różnorakich nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

Kolekta przeznaczona jest na funkcjonowanie naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

●  W poniedziałek imieniny obchodzi Abp. Senior Damian Zimoń, pamiętajmy o nim w naszych

modlitwach.

●  Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek – wspomnienie św. Wincentego a’Paulo, prezbitera.

środa – wspomnienie św. Wacława męczennika.

czwartek – święto świętych archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezb. i doktora Kościoła.

Sobota – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

●  W środę o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej pomocy.

●  W czwartek po porannej mszy św. Legion Maryi zaprasza na modlitwy za kapłanów, w tym czasie

wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.

● W pierwszą sobotę miesiąca po porannej mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, zaś od godz. 17.30 okazja do spowiedzi św.

XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA                                                                                                                  02.10

●  W przyszłą niedzielę tj. 2 października będziemy przeżywali w naszej parafii uroczystość odpustową.

Kazania wygłosi ks. Łukasz Skiba wikariusz parafii św. Antoniego w Chorzowie.

Kolekta będzie jako specjalna ofiara pieniężna przeznaczona na sfinansowanie poczynionych inwestycji w naszej parafii, tj. zakupu szat liturgicznych.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

●  Rozpoczynamy październik miesiąc różańca świętego. Zapraszamy parafian na codzienne nabożeństwa różańcowe w tygodniu na godz. 17.15, w czwartek po mszy św. szkolnej, zaś w niedziele na godz. 15.15.

●  W czwartek tj. 29 września po mszy św. wieczornej na godz. 17.45 zapraszamy na spotkanie do kościoła

rodziców dzieci, które przygotowują się do Wczesnej i Pierwszej Komunii Św.

●  W piątek po wieczornej mszy św. zapraszamy do domu katechetycznego na katechezę dla dorosłych.

Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli.